«У державному бюджеті на цю мету передбачено 1 мільярд гривень, — зазначає парламентарій. Зацікавлені парки зможуть претендувати на отримання до 150 мільйонів гривень фінансування від держави на умовах співфінансування.

Заявки вже можна подавати в державний Укрексімбанк. На минулому тижні він підписав відповідну угоду з Міністерством економіки України. До кінця тижня заявки почне приймати також Ощадбанк, найближчим часом долучиться й Укргазбанк.

Ми кілька разів збирали індустріальні парки і громади для обговорення механізмів надання державної підтримки. Тож очікую, що ті, хто зацікавлений нею скористатись, попрацювали над підготовкою пакету документів.

Заявки розглядатимуть та затверджуватимуть за прозорою процедурою в порядку черговості.

Державну підтримку можна буде спрямувати на будівництво підстанцій, підведення електромереж, водо- і газо-проводів та інших об’єктів промислової інфраструктури. Фінансування надаватиметься на умовах співфінансування із заявником 50/50 (для деокупованих територій — 80/20). Договори передбачатимуть чіткі зобов’язання з боку заявника перед державою, зокрема — введення в експлуатацію 5000 кв. м промислової нерухомості протягом двох років та залучення не менш як двох учасників упродовж трьох років.

Досвід останніх років показує, що без інфраструктури, особливо без енергомереж належної потужності, залучити інвесторів індустріальному парку майже неможливо. Водночас ті ІП, які мають потужну підстанцію, дорогу, готові будівлі промислового призначення, швидко заповнюються резидентами навіть попри війну.

Тож закликаю всі ІП подавати заявки, оперативно і швидко реагувати на зауваження банків, вчитись на помилках, боротися за Перемогу. Навіть якщо цього року хтось фінансування не отримає, сподіваюся, на наступний рік програма державної підтримки розвитку інфраструктури індустріальних парків буде також ініційована Урядом та підтримана Верховною Радою України».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.