Сесія відбулася у Лісабоні в серпні 1998 року. Ця подія стала вагомим кроком у визнанні ролі та важливості молоді в сучасному світі.

Згодом, 17 грудня 1999 року, Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію № A/RES 54/120 I «Політика та програми, що залучають молодь», де офіційно було оголошено 12 серпня Міжнародним днем молоді. Резолюція також закликала проводити заходи для підвищення інформованості про Всесвітню програму дій, що стосується молоді, прийняту в 1995 році.

Цей день є символом єдності та підтримки молодіжних ініціатив і проєктів у всьому світі. Він нагадує про важливість залучення молодих людей до процесів прийняття рішень і розвитку суспільства, сприяє розвитку їхніх лідерських якостей та висловлює вдячність за їхній внесок у побудову майбутнього.

Указ Президента України № 333/2021 від 28 липня 2021 року встановив День молоді в Україні з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також враховуючи ініціативу молодіжних організацій та рухів.

Нині українська молодь — волонтери і воїни, вчиться під сиренами, допомагає слабшим постраждалим від війни, виходить на акції по всьому світу проти війни і агресора, збирає кошти на армію та нові домівки для тих, хто їх втратив.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

 

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту вітає молодь України, лідерів та активістів молодіжних та дитячих громадських об’єднань, молодіжних працівників з Міжнародним днем молоді

12 серпня Україна разом з усіма демократичними країнами відзначає Міжнародний день молоді. Для всього світу зрозуміло, що саме молодь є локомотивом прогресу, впроваджує у життя країни нові знання та технології, здійснює наукові відкриття, ініціює прогресивні реформи. 

Проте для України важлива інша складова молодіжної політики. Саме українські юнаки і дівчата і в лютому 2014 року, і в лютому 2022 року  першими стали на захист Незалежності України, давши відсіч російському агресору та їх посіпакам. Молоді люди стояли в чергах до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, щоб взяти участь у захисті своєї держави –  України. І у всіх перемогах Збройних Сил України – звільненні Київської, Житомирської, Сумської, Чернігівської, Харківської областей, міста Херсона –  присутній вагомий внесок молодих військовослужбовців.

Відзначаючи Міжнародний день молоді, ми зобов’язані згадати тисячі юнаків і дівчат, які віддали свої життя заради Перемоги, заради рідної землі, заради України! Вони не все встигли зробити у своєму житті, але виконали головне –  зупинили ворога! Ці втрати є непоправними! Їхні імена назавжди залишаться в історії Українського народу! Їхній внесок у Перемогу неможливо переоцінити! Вічна їм пам'ять!

Ключову роль відіграє українська молодь і у волонтерському русі. Допомога Збройним Силам України, жінкам і дітям, які постраждали від російської агресії – це теж важливий внесок у нашу Перемогу.

Успішний виступ національної  збірної України на Олімпійських іграх у Парижі було досягнуто силами молодих спортсменів. Вони  готувалися у вкрай складних умовах, під російськими обстрілами, деякі з них були вимушені покинути рідні домівки через російську окупацію. При цьому українці на рівних змагалися із спортсменами інших країни, які мали кращі умови підготовки, кращі матеріальні ресурси тощо. Завойовано 12 олімпійських медалей: 3 золотих, 5 срібних, 4 бронзових. Але в цих умовах, кожна медаль – на вагу золота і надихає наших військових на Перемогу.

Бажаємо всім молодим українцям великої вдачі, здійснення всіх мрій та побажань, реалізації своїх талантів в рідній Україні, миру та найскорішої Перемоги!

Вам відновлювати Україну після Перемоги, вам будувати нову Європейську державу!

Прес-служба Апарату Верховної Ради України