«Я довго йшов стежками до місця, де стояв будинок Станіслава Вінценза у Бистреці, — розповідає народний депутат Микола Княжицький. — У книжці «Діалоги з совєтами» він згадує, що місця ці після радянської окупації Галичини були переповнені НКВДистами. От і думаю: скільки ж їх було, якщо кишіло ними у такій гірській далечині. Будинок Вінценза совєти розібрали, перенесли у Верховину і зробили з нього клуб, який згорів. Але його геніальний епос «На високій полонині» ще чекає на зіркову славу. Бо це великий твір. Поляк, який понад усе любив Гуцульщину, об’єднує українців і поляків, для яких гуманізм залишається важливою цінністю. І тому на місці будинку Вінценза у Бистреці відновили хрест».

«Освячення відбулося з ініціативи товариства «Карпатське», всеукраїнського товариства «Гуцульщина» та ЕГО «Зелений Світ», — зазначив політик.

Партнерами у справі відновлення «вінцензівського хреста» стали:

- Прикарпатський університет імені Василя Стефаника;

- Благодійний фонд «Людина і право»;

- Українська Гельсінська спілка з прав людини;

- Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові.

«У Бистреці живе Іван Потяк. Він із сином і донькою Юлією у перші дні повномасштабки пішли на фронт. Син героїчно загинув. Іван щойно демобілізувався і був тут. Приємно було бачити Генеральну консулку Польщі у Львові Елізу Дзвонкевич, яка багато робить для розвитку українсько-польських відносин», — наголосив народний депутат Микола Княжицький.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.