Водночас нам також необхідно добитися дозволу завдання ударів по військових об’єктах на території рф наданою союзниками далекобійною зброєю. Військова допомога дасть змогу Україні змінити ситуацію на полі бою на нашу користь, а це один із важливих елементів тиску на агресора.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Наразі важливий сам факт передачі Україні F-16. Коли у 2022 році ми говорили з колегами у США, то вони сприймали таку можливість як фантастику, хоча вже тоді ми пропонували починати тренування пілотів ще до того, як буде політичне рішення про передачу літаків до України. Зрозуміло, що літаків F-16 потрібно більше й більше, також необхідне тренування наших пілотів. Ще важлива інфраструктура, її підтримання, проведення певного комплексу дій. Проте ми б’ємося за своє життя, тому вчимося набагато швидше й більш креативно підходимо до розв’язання різних проблем», — зазначила політикиня.

За її словами, ще один дуже важливий момент у контексті отримання Україною винищувачів F-16 — це надання дозволу на удари по військових цілях на території росії далекобійною зброєю.

«Поки ми не отримаємо повноцінної можливості уражати аеродроми ворога, що розташовані вглибині рф, а також інші воєнні об’єкти, то набагато складніше буде тиснути на росію. Фактично це політичне рішення, що мають ухвалити США. Очевидно, що треба заручатися й підтримкою інших країн у цьому питанні», — сказала народна депутатка.

Вона наголосила, що немає нічого неможливого, а так звані червоні лінії постійно зсовуються.

«Цивілізований світ має тиснути на росію, і тут важливі кілька моментів. Перше — це військова допомога Україні, щоб ситуація на полі бою була на користь України, а F-16 — одна з ланок такого ланцюжка. Друге — дипломатичний і санкційний тиск, щоб рф було занадто дорого вести війну, тобто практично неможливо вести війну. Лише тоді ми можемо розраховувати хоч на якийсь здоровий глузд з боку агресора за столом переговорів», — підсумувала парламентарій.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.