Це не лише фінансова підтримка нашої держави, а й впровадження реформ за 15 напрямами, що стосуються і державних фінансів, і антикорупційної політики, і цифровізації, і аграрного сектору, і захисту довкілля.
Про це розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань бюджету Леся Забуранна.
«Програма Ukraine Facility — це не лише надання необхідної фінансової підтримки, а й зміцнення фінансової стійкості та конкурентоспроможності нашої держави. Виконавши всі пункти цього плану, нам буде легше адаптуватися і входити в європейське законодавство, до Європейського Союзу. Тож якщо ми розраховуємо 16 млрд отримати цьогоріч, то до кінця року ми сподіваємося здійснити всі необхідні реформи для цього», — зазначила парламентарій.
За її словами, всі профільні комітети Верховної Ради наразі працюють над впровадженням усіх реформ за 15 напрямами.
«Це стосується судової реформи, реформи антикорупційних органів, державного управління фінансів, що передбачає, зокрема, питання щодо прозорості функціонування Бюро економічної безпеки, митниці. Це стосується й екологічного законодавства. Тобто це велика кількість програмних пунктів, які ми маємо до 2027 року виконати для того, щоб реалізувати програму Ukraine Facility», — пояснила народна депутатка.
Вона наголосила, що швидкість впровадження цих реформ залежить від активної діяльності і парламенту, і виконавчої гілки влади. Загалом же всі ці зміни потрібні саме Україні для зміцнення її фінансової стійкості.
ДОВІДКОВО
Щоб допомогти Україні в зусиллях з відновлення, відбудови й модернізації, ЄС започаткував новий механізм підтримки на 2024—2027 роки. Ukraine Facility — технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС. План передбачає реалізацію реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення й розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.
Ukraine Facility — це спеціальний інструмент, який дозволить ЄС протягом згаданого періоду надавати Україні передбачувану й гнучку допомогу на суму до 50 млрд євро. Він підкреслює зобов’язання ЄС підтримувати Україну в умовах російської агресивної війни, що триває, а також на її шляху до членства в ЄС: підтримати Україну у відновленні, відбудові та модернізації, фінансування України, щоб дозволити уряду безперервно надавати публічні послуги, мобілізувати інвестиції в приватний сектор України для відновлення економіки та відбудови, підтримати Україну в реформуванні, необхідному на її шляху вступу до ЄС, та українське суспільство загалом, допомагаючи подолати соціальні наслідки війни.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.