На виїзному засіданні в місті Одесі, яке відбулося за підтримки «Програма USAID РАДА: наступне покоління», ТСК вирішила визначити правові засади діяльності, повноваження та обов’язки Рад ВПО в окремому розділі Закону України «Про забезпечення прав і свобод ВПО».

ТСК звернулася до очільника Уряду з пропозицією вжити заходів щодо посилення координації усіх Рад ВПО, утворених як при обласних та районних державних військових адміністраціях, так і при територіальних громадах.

На першому етапі таку координацію може відігравати профільний віцепрем’єр-міністр, проте в подальшому роль та вплив самих ВПО повинні бути посилені та стати вирішальними.

Кожна військова адміністрація та орган місцевого самоврядування повинні враховувати у своїй діяльності рекомендації утворених при цих органах Рад ВПО, уникати примусу у формуванні їхнього складу, інформувати про діяльність, передбачати фінансове забезпечення та надавати таким радам необхідне матеріально-технічне забезпечення, приміщення для проведення засідань, комп’ютерну техніку та протокольний супровід їхньої діяльності.

Ради ВПО зі свого боку мають голосніше заявляти про свою діяльність, проводити регулярні засідання, інформувати про свою роботу, обмінюватися досвідом та координувати діяльність та надавати допомогу один одному у вирішенні проблемних питань з іншими такими радами, надавати пропозиції та контролювати їхній розгляд на всіх рівнях державної, регіональної та місцевої влади.

Переселенці повинні мати зручний доступ до інформації про діяльність усіх утворених в Україні 1000+ Рад ВПО, зокрема про склад, прийняті рішення, графіки засідань, звіти про роботу. Для цього ТСК запропонувала Прем’єр-міністру України сприяти створенню загальнонаціональної інтерактивної мапи з такими даними та здійснювати адміністрування такої мапи.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.