Захід відбувся за підтримки Програми USAID «Рада: наступне покоління».
У засіданні взяли участь народні депутати України — члени Комітету, а також представники Міністерства оборони України та Міністерства економіки України, директор Програми USAID «Рада: наступне покоління». З боку бізнесових кіл в обговоренні взяли участь представники численних бізнес-асоціацій, зокрема Асоціації ветеранів-підприємців, Європейської бізнес-асоціації, Федерації роботодавців України, CEO Club, Спілки українських підприємців, Торгово-промислової палати України, Української Ради бізнесу тощо.
Голова Комітету Дмитро Наталуха представив законодавчі ініціативи щодо запровадження «економічного бронювання», які опрацьовуються у Комітеті. Нині в Комітеті є три основні концепції: перша передбачає сплату спеціального збору за бронювання працівників, друга — бронювання на підставі заробітної плати, а також змішана модель бронювання.
За словами голови Комітету, реалістичні надходження від сплати спеціального збору за бронювання працівників становитимуть приблизно 200 млрд грн на рік — це близько двох третин усіх коштів, які наразі Україна витрачає на закупівлі вітчизняного озброєння.
«Це надасть, як бізнесу, так і державі, головне — передбачуваність. Бізнес зможе прогнозувати свою діяльність, матиме передбачуваність, матиме гарантію того, що він зможе надалі працювати. А держава матиме гарантію того, що забезпечення наших військових так само буде сталим та безперебійним», — підсумував Дмитро Наталуха.
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк наголосив на тому, що Україні потрібно нарощувати власні можливості фінансування війни, оскільки міжнародна допомога не збільшуватиметься.
Представники бізнес-асоціацій мали змогу ділитися власним досвідом і ставити запитання народним депутатам України та представникам виконавчих органів влади як щодо запропонованих концепцій «економічного» бронювання, так і щодо наявних на сьогодні механізмів бронювання.
За наслідками обговорення, що відбулося на засіданні круглого столу, будуть напрацьовані узгоджені пропозиції, які, передбачається, врахують при подальшому доопрацюванні законодавчих ініціатив.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.