Під час заходу Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук насамперед сконцентрувався на ухвалених Українським Парламентом рішеннях та напрямах, яким буде приділятися увага надалі.
«Упродовж 2024 року Верховна Рада України прийняла, зокрема, закони щодо вдосконалення роботи БЕБ України та про лобіювання, щодо спрощення процедури надання особам статусу учасника бойових дій і щодо поновлення у колишньому військовому званні під час дії воєнного стану, про застосування англійської мови в Україні та про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», — повідомив Руслан Стефанчук.
Він додав, що за цей рік прийнято закони, переважна більшість із яких стосувалася найбільш важливих сфер життєдіяльності країни — це і питання допомоги Збройним Силам України, і забезпечення економічного та бюджетного процесів, і підтримки соціальної сфери, а також євроінтеграції.
Водночас Спікер Парламенту України зауважив, що з початку вересня Верховна Рада України буде занурена у бюджетний процес. Також перед Парламентом стоїть завдання щодо прийняття євроінтеграційних законопроєктів.
«Окремий напрям — консолідація міжнародної парламентської спільноти у справі захисту України проти агресора й забезпечення подальшої оборонної, фінансової та політичної допомоги», — зазначив Голова Верховної Ради України, додавши, що у цьому аспекті важливо розширювати географію парламентської дипломатії й співпрацювати з країнами Глобального Півдня.
Також Спікер Парламенту України акцентував на важливості парламентської підтримки реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Верховна Рада України, зокрема, опікується п’ятим пунктом Формули — щодо виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку. «Робимо все, щоби згуртувати світовий парламентаризм навколо реалізації. Будемо робити це й на найближчих міжпарламентських зібраннях», — наголосив Руслан Стефанчук.
Окрім того, Голова Верховної Ради України зауважив про важливість продовження ще однієї ініціативи Президента України — роботи Міжнародної Кримської платформи. Він зазначив, що цього року відбудеться вже Третій Парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи:
«Інтерес до України продовжує бути надзвичайно великим — і Україна реалізовуватиме свої права, передбачені на рівні Статуту ООН».
Як заявив Руслан Стефанчук, ще одним важливим питанням, яке взяв на себе Парламент України, є визнання парламентами інших країн Голодомору геноцидом Українського народу. Він поінформував, що трохи більше, аніж за рік, вдалося більш як удвічі збільшити кількість парламентів, які ухвалили це рішення: «Ми будемо продовжувати робити це, щоби винести на загальний рівень із відповідними юридичними рішеннями щодо тих, хто скоїв цей злочин проти України».
Насамкінець Голова Верховної Ради України зупинився на співпраці з Європейським Парламентом. Зокрема, торік було підписано договір із Президенткою Європарламенту Робертою Мецолою, що, серед іншого, передбачає відкриття філій представництва Європарламенту в Україні. «А також — відкриття представництва Верховної Ради України в Європарламенті, аби ще більше синхронізувати наші підходи. Адже саме на Парламент України покладається дуже велика відповідальність у частині прийняття відповідних законодавчих актів, синхронізації та адаптації українського законодавства з європейським».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.