І до українського духовенства, і до парафіян, які мають за встановлений законом строк розірвати свій зв’язок із російською православною церквою (РПЦ), яка є частиною кремлівського режиму.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Сьогодні ми дали своєрідний «пас» тій проукраїнській частині, яка є в УПЦ МП. Річ у тім, що ще у 2022 році понад 400 священників написали відкритого листа до Онуфрія із закликом розірвати зв’язки з москвою. Сподіваюся, що тепер голос цих людей усередині їхньої організації буде почутий. Досі Онуфрій та інші священники рангом нижче входять до Синоду і керівних органів РПЦ. Тепер усі вони мають вийти із цих органів і публічно заявити про свою незалежність. Також ця релігійна організація має справді змінити свій статут», — сказала політикиня.
Вона наголосила, що Україна ухваленим законом не забороняє релігію, а прибирає частину інструменту поширення «русского міра».

«Колеги з інших країн нині також починають розуміти, що ж таке РПЦ. Парламентська асамблея Ради Європи, яка об’єднує 46 країн, у своїй резолюції чітко вказала, що це вже не релігія. У Чехії депутати офіційно звернулися до правоохоронних органів, щоб ті перевірили храми РПЦ на території держави. Естонська православна церква вже розірвала зв’язки з москвою, змінила статут і стала незалежною», — зазначила народна депутатка.

Вона нагадала, що духовна залежність української церкви від москви є штучною й була створена 340 років тому, коли Київська митрополія потрапила в залежність від російського патріархату.

«Тут треба пам’ятати, що нас приїжджали хрестити з Константинополя, а не з москви. Це ми їм передавали православ’я. І сьогодні для дуже багатьох людей в Україні було б краще, якби в нашій державі була об’єднана справді українська церква, яка має прямий зв’язок із Вселенським патріархом», — підкреслила парламентарій.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.