У ці буремні часи наші оборонці дарують нам відчуття захищеності і віру в Перемогу та сповнюють наші серця гордістю та єдністю. З великою вдячністю Парламент робить свій внесок у вшанування бойового подвигу, мужності, незламності, самовідданості і героїзму Захисників і Захисниць України, які віддають своє життя за нашу свободу і незалежність.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів нагадує, що минулого року Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» № 2983-IX та встановив щорічну разову виплату учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) загиблих ветеранів тощо, яка буде здійснюватися щорічно до Дня Незалежності України.

У 2024 році таку виплату отримають майже півмільйона пенсіонерів. Для військовослужбовців і ветеранів війни, які проходять службу та не є пенсіонерами, виплати будуть перераховані Пенсійним фондом на підставі поданих заявок на рахунки військових частин, установ, організацій. Ветеранам, які не перебувають на службі та не отримують пенсію, виплата надається за їх зверненнями до органів Пенсійного фонду. При цьому подати заяву на разову грошову виплату до Дня Незалежності України можна до 1 жовтня 2024 року.

Сьогодні, в часи випробувань, Верховна Рада України вшановує мужність та героїзм Захисників і Захисниць незалежності і територіальної цілісності України та підтверджує намір сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві в умовах збройної агресії проти нашої держави.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

ДОВІДКОВО

Розміри разової грошової виплати до Дня Незалежності України у 2024 році визначено постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2024 року № 369:

- особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи — 3 100 грн, II групи — 2 900 грн, 

- учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків — 1000 грн;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 3 100 грн;

- членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 650 грн;

- учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога — 450 грн.