Зокрема, постійно вдосконалюються та розширюються державні програми єОселя і єВідновлення. Обговорюються ще кілька напрямків, які дадуть змогу охопити цими програмами максимальну кількість українців.

Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Нещодавно уряд переглянув програму єОселя, внісши декілька змін, і тепер молодь до 25 років сплачуватиме первинний внесок не більш як 10%. Також Кабмін дозволив тим людям, які мають сертифікати єВідновлення, використовувати їх для програми єОселя як перший внесок. Таким чином, у синергії працюють дві державні програми, якщо людина того забажає. Крім того, тепер особи першого споріднення ВПО (дружина, чоловік, діти, батьки) зможуть скористатися програмою єОселя за пільговою ставкою в 7% річних, яка діє для внутрішньо переміщених осіб», — поінформувала парламентарій.

За її словами, є пропозиції внести ще декілька важливих змін, які поки що не враховані.

«Так, нині прописана норма, що ВПО можуть за програмою єОселя обирати житло, яке не старіше трьох років. Однак такий підхід не дає змоги переселенцям ефективно користуватися цією програмою на всій території України, що підтверджує статистика. Уже понад 12 тис. родин скористалися єОселею, із них ВПО — трохи більше 240 сімей. Це маркер того, що програму потрібно переглянути. Також єОселя пропонує для ветеранів ставку 7%, а для військовослужбовців — 3%. Ми вважаємо, що було б справедливо для двох цих категорій зробити однакову ставку на рівні 3%», — зазначила народна депутатка.

Вона нагадала, що за програмою єВідновлення приблизно 65 тис. українських родин отримали гроші на ремонт житла, пошкодженого внаслідок бойових дій. Також більш як 8 тис. сімей оформили житлові сертифікати за зруйноване житло, а 3 тис. родин обміняли їх на нову домівку. Нині очікується впровадження наступного етапу програми — відшкодування українцям за

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.