Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко 29 серпня 2024 року взяв участь у семінарі «Гендерно-сенситивна оцінка законодавчого впливу: досвід Канади та перспективи впровадження в Україні», організованому Незалежним українським аналітичним центром «Лабораторія законодавчих ініціатив».

На сьогодні впровадження гендерно-сенситивної оцінки законодавчого впливу є одним із пріоритетних завдань для Верховної Ради України. «Принципи інклюзивності, рівності та різноманіття мають бути враховані під час розробки законодавчих ініціатив. Це важливо як в контексті реалізації парламентської реформи, так і в контексті євроінтеграції України», — зауважив під час свого виступу Олександр Корнієнко.

За його словами, варто зважати на те, що різноманітність та інклюзивність — це два ключові ідеологічні принципи Європейського Союзу. Кожна демократична держава працює над забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

У виступі Першого віце-спікера Парламенту зазначалося, що Україна значно просунулася в питаннях гендерної рівності як однієї з демократичних цінностей. Водночас вирішення потребує низка питань в контексті гендерної політики в системі державної служби.

«Маємо працювати і над тим, щоб державна служба стала більш гендерно збалансованою. Намагаємося систематизувати та інтегрувати кращі практики, міжнародні стандарти роботи для ухвалення відповідних політичних рішень», — зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Гендерний баланс важливий також і в роботі Верховної Ради України. За словами Олександра Корнієнка, наразі відсоток народних депутаток України становить 21 процент від загальної кількості депутатського складу Парламенту. Прогнозується, що в наступному скликанні, відповідно до нових норм Виборчого кодексу України, цей показник збільшиться до майже 40 відсотків. «Державна служба також має бути гендерно збалансованою та рівною. Зараз спостерігаємо певний дисбаланс. На посадах категорії «В» — більше жінок, а на посадах категорії «А» — більше чоловіків. На високих посадах категорії «Б» — більшість чоловіків.

Маємо врахувати потребу в балансі та рівності. Адже це теж один із вимірів гендерно-сенситивної оцінки», — резюмував Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.