Дискусії учасників відбулися в межах трьох панелей, які, зокрема, стосувалися збереження свободи слова під час війни як важливого елементу демократії та індикатора євроінтеграції; впливу повномасштабної війни на ринок документального контенту; ролі радіо у складні для країни часи тощо.

Під час другої панелі на тему «Кіноіндустрія та виробництво «великих форм»: як повномасштабне вторгнення вплинуло на ринок документального контенту» Олександр Корнієнко поділився думками щодо майбутнього української документалістики, а також її ролі у формуванні національної ідентичності. «Вважаю, що сьогодні, як ніколи, важливо підтримувати Суспільне мовлення як невід’ємну складову української демократії. Це стосується створення якісного актуального контенту, а особливо — документалістики. Адже саме цей жанр не лише фіксує події сьогодення, а й допомагає переосмислити процеси здобуття незалежності та наш шлях до європейської спільноти», — зазначив у своєму виступі Перший заступник Голови Верховної Ради України.

За його словами, на сьогодні суспільство має великий запит на правду, на глибоке розуміння історії, культури та сучасності України.

«Однак не варто обмежуватися лише історією. Адже активний споживач шукає не тільки факти з минулого, а й інформацію про розуміння сучасного світу та культури. Тож нині є вікно можливостей для пошуку форматів, просвітництва та відповідей на важливі питання, що цікавлять не лише закордонного глядача, а й громадян України»,

— зауважив Олександр Корнієнко, додавши при цьому, що Суспільне мовлення може стати хабом, де народжується контент, «який не просто інформує, а й надихає».

При цьому Перший віцеспікер наголосив на важливості розширення контенту Суспільного мовлення, адже суттю його діяльності є мовлення в інтересах усього суспільства. За його словами, є потреба у створенні фільмів про українських науковців, інтелектуалів, математиків, фізиків, тобто про людей, які формували і продовжують будувати публічний бренд української нації. «Вікно можливостей відкрите, тож бажаю Суспільному мовленню використовувати його на повну!» — резюмував Олександр Корнієнко.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.