Останнім часом наявність вдома такого запасного варіанту на випадок відключень електропостачання стало дуже актуальним. Тому, сподіваємося, що наш огляд допоможе вам обрати для себе оптимальну зарядну станцію.

Електростанції Ecoflow – це важливі ґаджети, які допоможуть перечекати віялові, аварійні відключення світла з якомога менш відчутними наслідками. При виборі мініелектростанції для дому чи для квартири варто обрати одну з оптимальних моделей, яка зможе покрити усі ваші потреби. До того ж, не забувайте, що Ecoflow може бути використана не лише як потужний повербанк, але й забезпечити енергетичну незалежність вашого житла. Тому, приймаючи рішення про купівлю, обов’язково врахуйте, що, обравши потужну модель і доповнивши її сонячними панелями, ви можете взагалі відмовитися від централізованого електропостачання, ціна якого постійно зростає.

Аби відповісти на запитання «яку вибрати?», варто прорахувати навантаження у квартирі, будинку, і підібрати модель зарядної станції від Ecoflow, яка за технічними характеристиками відповідатиме вашим потребам.

На що варто звернути увагу під час вибору міністанції?

● Ємність акумулятора. Місткість батареї вказано у ват-годинах (Wh) і визначає, скільки енергії може зберігати зарядна станція. Для використання вдома або в квартирі вибирайте моделі з ємністю не менше 500-1000 Wh. Це забезпечить можливість тривалого живлення важливих пристроїв, наприклад, ноутбуків, телефонів, роутерів, дрібної побутової техніки. Варто зважати на те, що із плином часу (залежно від інтенсивності використання, умов зберігання тощо) фактична ємність батарей може зменшуватись, тому слід подбати про резерв.

● Вихідна потужність – максимально допустима потужність, яку зарядна станція може надати на виході (вимірюється у ватах, W). Перед покупкою переконайтесь, що вихідної потужності електростанції достатньо для живлення приладів першої необхідності протягом тривалого часу, з урахуванням також резерву для запуску відповідних пристроїв. 

● Кількість портів та розеток ще один із важливих параметрів. Важливо, аби було різноманіття виходів (USB-порти, DC-роз'єми, розетки змінного струму тощо) у потрібній чисельності. Велике різноманіття дасть змогу під’єднати для зарядки телефони, планшети, користуватися побутовою технікою, спеціалізованим обладнанням.

● Час безперервної роботи. Знову ж таки, все залежить від потужності станції, кількості приєднаних електроприладів. У компанії є 2 основні серії зарядних станцій: River і Delta. Перша більш підходить для побуту, поїздок за місто на максимум декілька днів, де вам потрібно зарядити телефон, ввімкнути ліхтарик, послухати радіо тощо. Для більш суттєвих навантажень вам стануть в пригоді електростанції Delta.

ТОП зарядних станцій Ecoflow

● EcoFlow Delta 2 – новинка 2023 року. Її місткість 1024 Вт/год, максимальне навантаження 1800 Вт. Пікова потужність сягає 2700 Вт. Станція має достатню кількість виходів – 4 розетки, 4 порти USB Type-A та 2 USB Type-C, 2 DC-роз’єми й автомобільну розетку. Цього предостатньо для підключення різних ґаджетів першої необхідності. Виробник вказує, що ви зможете приєднати до 13 приладів. Технологія X-Boost запобігає перенавантаженню системи. Стежити за параметрами та поточним навантаженням станції легко через смартфон.

Потужності EcoFlow Delta 2 вистачить, щоб газовий котел або телевізор пропрацював більше 10 годин, холодильник - від 4 до 8 годин, в залежності від споживання. Також можна користуватися мікрохвильовою піччю (до 60 хвилин). Втім, щоб повністю забезпечити квартиру електрикою – знадобляться додаткові батареї. Модель розрахована на додаткове приєднання однієї батареї Delta 2 Smart Extra Battery (це дозволить отримати вже 2048 Вт/год) або Delta Max Extra Battery (ємність збільшується до 3040 Вт/год).

Важливо, що апарат швидко заряджається – до 80% за 50 хвилин, 100% протягом 80 хв (система X-Stream). Від сонячних панелей станція Delta 2 зможе зарядитись протягом 3-6 годин. Замість літій-іонної батареї у зарядній станції використаний LFP-акумулятор. Він збільшує кількість робочих циклів ледве не у 6 разів, відповідно станція розрахована на 3000 циклів «заряд-розряд». У основній комплектації йде 2 кабелі (на 230 В, та до автомобільного прикурювача), кабель DC5521-DC5525, інструкція. Важить девайс 12 кг.

● EcoFlow Delta Pro - вміщує 3600 Вт/год, її номінальна потужність 3600 Вт. Максимальне навантаження до 7200 Вт. Має стільки ж виходів, що і перша модель, проте замість одного порту для сонячної батареї їх передбачено вже два. Також є опція інтеграції 2 таких станцій. Є віддалене керування по Wi-Fi або через Bluetooth. Для повної зарядки від електромережі потрібно 1.9 години, що дуже важливо в сучасних умовах. Можливо живити станцію від сонячних панелей цього ж бренду або інших виробників (сумісний із 90% усіх сонячних панелей, які мають роз’єми Solar Connector).

Потужності станції вистачить для того, щоб холодильник працював від 12 годин до доби, газовий котел або телевізор до 40 годин, електрична плита до 3 годин.

EcoFlow Delta Pro цілком може забезпечити цілу квартиру електрикою. Розрахований для експлуатації протягом років, цей пристрій стане виграшним як для побутових споживачів, так і для бізнесів. У наборі йдуть кабелі для заряджання (від змінного струму, від автомобіля та від сонячних панелей), а також кабель від DC5521 до DC5525, кришка з ручкою для перенесення приладу, адаптер Delta Pro та посібник із експлуатації. Вага станції більш суттєва - 45 кг, але вона облаштована колесами для полегшення транспортування.

● EcoFlow DELTA 2 Max ємністю 2048 Вт/год гарантує номінальну потужність 2400 Вт. З технологією X-Boost станція витримує стрибки до 3100 Вт. Повністю заряджається від електромережі протягом 80 хв, від сонячних панелей за 2.3 год. Також має 13 роз’ємів, як і попередні моделі. Характеристик станції достатньо, аби використовувати її як резервне джерело електроживлення для квартири або невеликого будинку, підключаючи водонагрівач, холодильник, будівельні інструменти, комп’ютери, освітлення тощо. Пристрій сумісний із іншими приладами цього бренда, як із портативним кондиціонером Wave 2, мініхолодильником Glacier, важить 23 кг. Знову ж таки, доповнивши DELTA 2 Max сонячними панелями, ви отримуєте домашню мініелектростанцію і енергетичну незалежність.

Особливістю найкращих зарядних станцій Ecoflow є:

● Чистота синусоїди. Подача електроенергії без стрибків напруги дає можливість підключати до зарядної станції чутливу техніку, телевізор, опалювальний котел, холодильник, тощо.

● Швидка зарядка. Краща зарядна станція від Ecoflow швидко відновлює свій заряд (протягом декількох годин), аби ви могли знову і знову користуватись потрібними приладами під час блекаутів.

● Компактність та вага. Ергономічні зарядні станції Ecoflow, забезпечують зручне переміщення по будинку чи квартирі.

● Здатність заряджатись від різних джерел. Окрім однофазної електромережі чи генератора, ви можете отримувати заряд від сонячних панелей, автомобільного прикурювача.

● Оптимальні для побутової техніки. Час роботи на повному заряді залежить від потужності електроприладів, їхньої кількості. Станції Ecoflow створені виробником спеціально для роботи в побуті, розраховані на підключення побутових приладів та не потребують спеціального обслуговування.

● Низький рівень шуму. Найкращі зарядні станції Ecoflow можуть встановлюватись у вітальнях, на кухнях, у місцях відпочинку чи в робочій зоні. Вони не заважатимуть вам сконцентруватись на основному - приємному проведенні часу.

Яку зарядну станцію виберете для себе залежить від ваших потреб, бюджету. При виборі зарядної станції для дому чи квартири зверніть увагу на такі основні характеристики як ємність акумулятора, вихідну потужність, кількість портів та розеток, час заряджання та порівняйте із загальним споживанням приладів, які вам потрібні. Зарядні станції допоможуть більш комфортно почуватися під час частих відключень світла, а в комплекті з сонячними панелями зроблять вашу оселю енергонезалежною.