Тема цього року — «Захист дітей: гарантії безпечного майбутнього».

До події долучилися заступник голови Комітету Павло Сушко та голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка.

«Дякую першій леді України за особливу увагу до питання захисту дітей та порушення цієї теми на найвищому світовому рівні. Безпека дітей під час війни — це глобальна відповідальність, яка потребує уваги світу», — прокоментував Павло Сушко.

У межах заходу порушили питання:

«Безпека дітей під час війни» (безпека під час обстрілів і бойових дій, вплив пропаганди на дітей, депортація та індоктринація);

«Безпека дітей у родині» (присвячена основним викликам батьківства, проблемам дітей у сім’ї, ментальному здоров’ю, державним програмам підтримки родин);

«Безпека дітей у школі» (створення здорового та безпечного освітнього середовища);

«Безпека дітей у кіберпросторі» (шляхи захисту дітей в інтернеті, ризики та переваги штучного інтелекту для них);

«Безпечне довкілля для дітей». Обговорення відбулося у форматі п’яти павільйонів з інсталяціями: подорож українськими заповідниками, які постраждали внаслідок війни.

Учасники Саміту підписали спільну декларацію про ключові пріоритети, що стосуються захисту прав дітей та гарантування безпечного майбутнього дитини в сім’ї, школі, кіберпросторі та в умовах збройних конфліктів.

«Вдячний усім міжнародним партнерам та справжнім друзям України, для яких безпека дітей — пріоритет, за спільну роботу в цьому напрямі. Цінуємо всю підтримку і допомогу!» — додав заступник голови Комітету.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

ДОВІДКОВО

Саміт перших леді та джентльменів — це щорічна міжнародна подія, започаткована першою леді України Оленою Зеленською у 2021 році. Глобальна платформа об’єднує перших леді та джентльменів з усього світу для спільної роботи над вирішенням глобальних викликів.

Ідея створення Саміту виникла в контексті глобальних викликів і потреби в міжнародній співпраці для вирішення гуманітарних проблем. Олена Зеленська, усвідомлюючи важливість об’єднання зусиль для досягнення спільних цілей, ініціювала створення платформи, яка б об’єднала перших леді та джентльменів для координації гуманітарних ініціатив і обміну досвідом. Перший Саміт у 2021 році відбувся в Києві і став платформою для обговорення ключових гуманітарних проблем. На цьому саміті було закладено основи для подальшої міжнародної співпраці і формування глобальних ініціатив. Другий Саміт 2022 року був організований з метою збору коштів для термінових гуманітарних потреб. Завдяки цьому заходу вдалося зібрати понад 6 мільйонів доларів, які були використані для придбання 92 автомобілів швидкої допомоги.

Цей захід також продемонстрував ефективність платформи у швидкому реагуванні на кризові ситуації. Третій Саміт 2023 року став важливою віхою у розвитку медичної співпраці. На ньому було започатковано унікальне медичне партнерство і підписано 25 меморандумів про медичну співпрацю між українськими та міжнародними клініками. Нині кількість меморандумів зросла до 44, що засвідчує зростання ролі Саміту в сфері медицини та гуманітарної допомоги.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.