Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зустрівся з делегацією парламенту Гани. Сторони обговорили російську агресію проти України, Українську формулу миру та продовольчу безпеку у світі.

Олександр Корнієнко подякував делегації парламенту Гани за візит в Україну в непростий для нашої держави час.

«Високо цінуємо підтримку Ганою суверенітету та територіальної цілісності України. Зокрема, підтримку ключових резолюцій ООН щодо повномасштабної російської агресії, а також участь у Першому глобальному саміті миру у Швейцарії», — сказав Перший віцеспікер, відзначивши потужну роботу депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Гана (створена в 2023 році).

Також Олександр Корнієнко поінформував парламентаріїв африканської країни про безпекову ситуацію в Україні, наслідки обстрілів та щоденні російські атаки проти цивільного населення та енергетичної інфра-структури країни. Окремо звернув увагу на численні факти воєнних злочинів російської армії на території нашої держави та злочинів проти людяності.

Перший віцеспікер акцентував увагу на Формулі миру Президента Володимира Зеленського. Це ефективний механізм, який об’єднує світову спільноту у протистоянні глобальним викликам. Серед ключових елементів Формули миру є продовольча безпека. Варто зазначити, що від українського продовольчого експорту залежить життя майже 400 мільйонів людей у всьому світі.

«Розуміючи роль і вплив Африканського континенту, ми відкриваємо 10 нових посольств в Африці. Крім Гани, нові Посольства України вже працюють у Ботсвані, Кот-д’Івуарі, Мавританії, Мозамбіку, ДРК та Руанді. До кінця року ми відкриємо дипломатичні представництва в Танзанії та Камеруні», — підкреслив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Гана є одним із найбільших торговельних партнерів України у Підсахарській Африці. Активізація торговельно-економічної співпраці є пріоритетом на двосторонньому треку.

Олександр Корнієнко закликав Гану визнати також Голодомор 1932—1933 років геноцидом — це рішення було б високо оцінено в Україні. На сьогодні вже 28 країн світу та Європарламент визнали Голодомор геноцидом українського народу. Рішення ганської сторони приєднатися до цих країн у визнанні Голодомору геноцидом шляхом прийняття парламентом Гани відповідної постанови було б високо оцінено в Україні.

«Ми боремося за своє життя та за міжнародно визнані кордони будь-якої держави, збереження світового порядку, заснованого на правилах. Розраховуємо на подальшу солідарність Гани з Україною», — підсумував Перший віцеспікер.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.