Останній встановлено відповідно до указу Президента від 5 лютого 2002 року. Мета цього дня — звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також наголосити на важливості мирних переговорів, дипломатії та толерантності.
Особливо це нині актуально для українців. Цей день — не лише символічна дата, а й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні одинадцятий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.
Міжнародний день миру також відзначають 21 вересня щороку з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Це день всесвітньої відмови від насильства й заклик до глобального припинення вогню. Вперше це свято почали відзначати в 1981 році, тоді його святкували у третій вівторок вересня, у день відкриття сесії ООН. Проте з 2002 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення перенести святкування на 21 вересня, щоб щорічно нагадувати всьому світу про важливість миру. Цього дня ООН закликає всі країни тимчасово зупинити військові дії та припинити насильство хоча б на 24 години. Війни та агресія не можуть бути засобом вирішення конфліктів, вони лише завдають горя і розрухи.
Одним із символів цього дня є Дзвін миру, відлитий із монет, зібраних дітьми з 60 країн. На ньому викарбувано просте, але сильне послання: «Хай живе мир у всьому світі». Дзвін був подарований ООН Японією в 1954 році й тепер щороку лунає двічі: у день весняного рівнодення і в Міжнародний день миру. Генеральний секретар ООН особисто вдаряє у Дзвін, щоб символічно оголосити мир усьому світу.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.