Сторони обговорили підтримку України, європейську та євроатлантичну співпрацю.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що люди на Заході дедалі частіше демонструють звикання до війни в Україні як до чогось буденного і такого, що не стосується їх безпосередньо. Але ще надто рано розслаблятися і думати, що все вже зроблено для підтримки України.
«Ми маємо чітко пояснювати партнерам, які ставки у цій війні. Яким є їхній інтерес. Ми, як українці, значно краще розуміємо росію. Але нам не довіряють настільки, щоби прислухатися. І я вважаю, що цивілізований світ недооцінює наслідків, якщо Україна не встоїть. Бо це буде поразка усього вільного світу», — сказала Голова Комітету.
Вона переконана, що політика так званої «неескалації», яка зараз превалює на Заході щодо росії, — недієва та неефективна. Заходу натомість варто зосередитися на тому, щоби забезпечити поразку росії у війні з Україною. Бо якщо росії дозволити втримати те, що вона вже завоювала, — це означатиме, що буде ще одна війна.
«І тоді вам доведеться воювати. Ви маєте бути до цього готові», — сказала Голова Комітету і додала, що лише членство України в НАТО може гарантувати стабільний мир в Україні та на континенті.
«Але якщо результатом цієї війни стане поразка росії, її ослаблення, покарання, а також приєднання України до Альянсу — тоді росія більше не наважиться нападати», — впевнена Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона також наголосила на важливості підтримки України у відновленні знищеної російськими атаками енергетичної інфраструктури. Бо наступна зима буде важкою як для людей, так і для економіки. Тому, якщо вчасно не допомогти Україні підготуватися до зими — це матиме катастрофічні наслідки для людей, держави і економіки. Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС закликала партнерів не розслаблятися, не скочуватися у втому, а навпаки — мобілізуватися для підтримки України. Адже для України перемога у цій війні — це питання виживання і збереження себе як держави і нації.
Іванна Климпуш-Цинцадзе також нагадала, що попри війну Україна виконує величезний обсяг роботи і завдань на шляху європейської інтеграції. І в цьому сенсі розраховує на підтримку європейських партнерів, зокрема, очікує, що у Звіті щодо розширення ЄС чітко вкаже на проблемні ділянки та ті, де Україні варто приділити особливу увагу.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.