Він нагадує нам, що кожен голос важливий і що разом ми можемо подолати мовні та культурні бар’єри в суспільствах. У країнах ЄС у цей день наголошують на важливості мовного та культурного розмаїття і закликають до вивчення іноземних мов та розвитку мовної ідентичності.

Основними цілями Європейського дня мов є: підвищення обізнаності про важливість вивчення мов для розвитку багатомовності та міжкультурного порозуміння; пропаганда багатства мовного та культурного різноманіття Європи; заохочення до вивчення мов упродовж життя.

Із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну стало очевидним, що українська мова лишається однією з головних цілей агресора. Утиски українців за мовною ознакою на тимчасово окупованих територіях і порушення їхніх мовних прав є елементами геноциду та лінгвоциду українського народу, спрямовані на витіснення української мови з публічного простору і суспільного життя, що здійснюється країною-агресором. Це порушує міжнародні норми.

21 березня 2022 року на позачерговому засіданні Генасамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) Україна одноголосно отримала статус асоційованого члена. Цей крок є важливим досягненням, відкриваючи нові можливості для обміну досвідом та популяризації української мови як потенційної мови Європейського Союзу.

Захист української мови — це боротьба за нашу свободу та духовність. Українська мова об’єднує нас і захищає від ворога, тому її всебічна популяризація є однією з основ державності.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.