Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко виступив зі вступним словом на робочій зустрічі представників Рійгікогу Естонії та Верховної Ради України, присвяченій 80-м роковинам депортації кримськотатарського народу.

Учасники заходу провели консультації щодо процесу визнання естонським парламентом депортації кримських татар з Криму у 1944 році актом геноциду кримськотатарського народу.

«Це важливо для українців, це важливо для кримськотатарського народу і це важливо для світу. Відновити історичну справедливість, давати справжню назву подіям та називати речі своїми іменами», — наголосив Перший віцеспікер українського Парламенту, зазначивши при цьому, що понад 10 років українці та кримські татари разом борються за незалежність України.

Визнання депортації кримських татар геноцидом на рівні держав світу підкреслить невід’ємне право корінного народу України на самовизначення та стане додатковою підтримкою територіальної цілісності України. Крім того, це стане свідченням виконання зобов’язань міжнародної спільноти у боротьбі з геноцидними практиками

«Ми прагнемо, щоби світ визнав депортацію геноцидом кримськотатарського народу. Сподіваємося, що Естонія також зробить цей крок», — зазначив Олександр Корнієнко.

За його словами, визнання депортації кримських татар геноцидом є важливим кроком ще й тому, що на окупованих територіях росія відтворює колоніальну політику радянської доби.

Станом на 19 вересня 2024 року п’ять держав світу визнало депортацію 1944 року геноцидом: Україна, Латвія, Литва, Канада та Польща. «Питання визнання іншими країнами геноциду кримськотатарського народу є надзвичайно важливим для нас.

Сподіваємось, ми зможемо досягти подальших результатів до та під час Парламентського саміту Кримської платформи у жовтні», — підкреслив Олександр Корнієнко.

Завершуючи виступ, Перший віце-спікер висловив вдячність Рійгікогу Естонії за непохитну підтримку та солідарність з Україною в її боротьбі з російською агресією.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.