Представники Комітету гуманітарної та інформаційної політики, народні депутати Микита Потураєв та Євгенія Кравчук відвідали Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», що залучив громадськість та фахівців різних сфер до обговорення стратегічної візії його розвитку.

Мала група на чолі з очільником заповідника Максимом Остапенком провела важливу роботу, спрямовану на формування бачення майбутнього лаври як національної святині України. Зокрема, йдеться про підготовку до визначних дат, яка проводиться заздалегідь, адже у 2026 році — 100 років заповіднику, а у 2051-му — 1000 років монастирю.

«Плани — амбітні. Лавра має розвиватися як національна святиня в комплексі з іншими заповідниками поруч (Мистецький Арсенал, Парк Вічної Слави, Батьківщина-мати тощо). Важливо і правильно, що лавра розглядається як місце духовної реабілітації для воїнів. Приємно було бачити багато небайдужих людей з різних сфер. Діячі культури, релігієзнавці та філософи, історики та громадські активісти, волонтери та представники креативних агенцій», — поділилася заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

Разом з присутніми парламентарії обговорили візію майбутнього Києво-Печерської лаври, святині, що має не лише історичне, а й глибоке духовне значення для української нації.

«Порушували питання відродження Лаврської гравюри та іконопису, відкриття військового храму, відкриття Музею Івана Мазепи, розроблення проєкту Музейного депозитарію. Ці та багато інших ідей чекають на втілення. Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики буде партнером у цій роботі», — додала політикиня.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.