За результатами першої хвилі на платформі вже навчаються майже 10 000 українців, понад 1 000 з них уже отримали сертифікати. Ділимося відгуками учасників та розповідаємо, як долучитися.

Що таке ReSkill UA

ReSkill UA — це онлайн-програма підвищення кваліфікації та перекваліфікації для українців, яка надає можливість подальшого працевлаштування. Програма стартувала в червні цього року.

Результати першої хвилі набору:

- на участь у програмі зареєструвалося 17 776 учасників;

- 14 652 з них отримали доступ до сертифікаційних програм;

- 8 412 уже розпочали навчання;

- понад 1 000 отримали перші сертифікати.

Найпопулярнішими напрямами навчання стали:

- проєктний менеджмент — 26%;

- штучний інтелект (ШІ) — 22%;

- маркетинг — 17%;

- підприємництво — 10%;

- кібербезпека — 7%.

Загалом на рік передбачено 30 000 стипендій. Наразі навчання доступне за 11 напрямами, але організатори планують відкриття додаткових навчальних треків під запити роботодавців та аудиторії. Обрати напрям та зареєструватися можна на сайті.

Що отримають учасники та як взяти участь

Проєкт ReSkill UA надає учасникам:

- безоплатний доступ до однієї з навчальних програм на платформі Coursera;

- менторську програму від Happy Monday: кар’єрні консультації, вебінари, пітчі;

- підтримку в працевлаштуванні: доступ до кар’єрних ресурсів, нетворкінгові заходи, прямі знайомства з потенційними роботодавцями тощо.

Щоб взяти участь у проєкті, необхідно мати комп’ютер чи телефон із доступом до інтернету та заповнити реєстраційну форму.

Відгуки учасників про ReSkill UA

Катерина Белкіна, навчається на курсі «Прoєктний менеджмент»:

«Я відчуваю, що розширюю свої знання і також тестую їх у практичних завданнях. Це вже допомагає мені в декількох волонтерських проєктах. Мені цінно мати доступ до структурованих знань, бо так я реально покращую свої професійні навички та підвищую рівень своєї професійної діяльності.

Я вже пробую реалізовувати отримані знання в межах соціальних проєктів, якими займаюся».

Наталія Лозовська, навчається на курсі «Штучний інтелект»:

«Я працюю економістом і давно цікавлюся дата-аналітикою і щось навіть уже трохи вивчала. Я розумію, що на сьогодні це дуже перспективна професія, тому хочу перекваліфікуватися і працювати в цій сфері. Це і є моя мотивація, я обожнюю аналізувати і працювати з даними.

Найбільша цінність цього проєкту для мене — це ком’юніті людей, які, як і я, вирішили змінитися і навчитися нового. А також підтримка організаторів, нові знання про сучасний ринок праці та зацікавленість роботодавців у цьому проєкті!

Здобуті знання вже буду використовувати в роботі зараз і в майбутньому планую тренувати нові навички на keggle, поки буду шукати нову роботу!».

Ірина Бондар, навчається на курсі «Підприємництво»:

«Насправді я в захваті від Coursera, зокрема від курсу про підприємницьку діяльність. Дуже глибокі знання, і навіть не заважає те, що матеріал на відео потрібно читати у перекладі в субтитрах, а текстові матеріали перекладати самостійно. Навпаки, мені здається, що я почала краще розуміти англійську на слух та однозначно вже поповнила свій словниковий запас.

Завдяки курсу також уже змінила деякі свої переконання щодо ведення бізнесу, побачила свої помилки. Так, цей курс справді формує підприємницьке мислення, як і було заявлено!

Наразі я ще паралельно проходжу навчання, пов’язане з отриманням гранту, і знання від Coursera дуже добре його доповнюють. Я планую розпочати підприємницьку діяльність у Харківській області».

Сергій Проценко, навчається на курсі «Енергетика»:

«Ще пів року тому мій єдиний зв’язок з енергетикою полягав у тому, що я лаявся, коли вимикали світло. Але ReSkill UA для мене — це не просто назва, а справжня кардинальна зміна сфери діяльності! Пройти цей курс було зовсім нелегко. Було багато технічних знань, які довелося знову підіймати в пам’яті з інститутської програми — а вона, до речі, була всього-
на-всього 21 рік тому!

Моя мотивація? Прагнення отримати актуальні знання в енергетиці, які допоможуть адаптуватися до нових умов, що стоять перед Україною».

Заповнюйте реєстраційну форму та приєднуйтеся до учасників проєкту!

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.