Цей простір – нова «візитівка» Львівського скансену, що у народі носить назву Шевченківський гай.

Ідея облаштування нового входу до музею виникла ще вкінці 1980-х років, проте її реалізація розпочалася лише у 2016 році. У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії до проєкту будівлі довелося внести зміни. 

У новому плані приміщення врахований безпековий фактор та облаштоване укриття площею понад 130 м. кв, який вміщує понад 200 відвідувачів. Загальний бюджет проєкту з 2018 року до 2024 року становить 66 млн грн.

За словами директора Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького Михайла Закопця, музеї завжди на часі. Вони повинні існувати як місця для збереження та популяризації нашої культури. 

«Як відомо, у Гаю під час поганої погоди не завжди вдається насолодитися екскурсіями на свіжому повітрі, тому цей простір стане чудовою альтернативою. Тим більше, ми врахували всі вимоги сьогодення: від доступності для людей з інвалідністю до безпекових факторів. Особливо приємно, що тут є освітній простір для дітей», – наголосив директор Михайло Закопець.

Велику частину будівництва профінансували за рахунок коштів платників податків, частину – за підтримки інвесторів та власних коштів музею. 

Ідейним автором проєкту є Микола Шеремета, а весь дизайн включно з навігацією та написами втілив Остап Галюк. 

Відкриття інформаційно-освітнього центру відтепер змінить маршрут для відвідувачів – тут запрацюють квиткові каси та інформаційна стійка. Звідси стартуватимуть оглядові екскурсії, квести, вхід на майстеркласи, лекторії та усі події. Ворота колишньої каси працюватимуть як вихід з музею.

Також в центрі облаштований дитячий освітній простір, конференц-зали для проведення освітньо-наукових заходів, кафе, музейна крамничка. А також адміністративний корпус, де розташовані робочі кабінети для персоналу музею – наукових працівників та адміністрації, архітектурні та художні майстерні. 

Будівля простору інклюзивна та безбар'єрна, у ній обладнані пандуси та доріжки для пересування на кріслі колісному, вбиральня для маломобільних груп населення, кімната догляду за немовлятами, понижена стійка на касі.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Ігор Кожан подякував Михайлу Закопцю, чия енергія та відданість допомогли втілити цей проєкт. 

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький також висловив щиру вдячність за втілення такого великого культурного проєкту, що стане важливим місцем для жителів міста та області:

«Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького є найбільшим музеєм такого типу під відкритим небом у всій Європі. Щиро бажаю, щоб він став ще й найвідвідуванішим.
Дякуємо оборонцям України за те, що ворогу ніколи не здолати нашу ідентичність і нашу культуру. Ми все пройдемо. Головне – бути світлом і підтримувати одне одного».

Пресслужба Львівської ОВА.

 

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на телеграм-канал «Голосу України»:

https://t.me/GolosUkrainyVR

На наших ресурсах у фейсбуці та телеграмі – найактуальніша офіційна інформація.