Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з головою Секрета-ріату з відбудови та розвитку України Департаменту Східної Європи та Центральної Азії МЗС Швеції Генріком Норбергом та послом із особливих доручень цього Секретаріату Ельзою Хастад.
На обох зустрічах говорили про практичну допомогу Україні з боку Швеції щодо європейської інтеграції. «Я озвучила наші очікування від найближчого розвитку подій в рамках скринінгу, сподіваємось на відкриття кластерів перемовин», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Швеція реалізувала ініціативу зі створення групи радників високого рівня від Нордично-Балтійської вісімки. Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС подякувала і наголосила на важливості цієї ініціативи: «Ці люди допомагають і вже долучені до скринінгових процедур в рамках різних глав, по яких ведеться оцінка українського законодавства, процедур і систем на відповідність європейським».
Також на зустрічі йшлося про необхідність спільного підходу і бачення того, яку цінність і додану вартість Україна принесе в Європейський Союз. «Це для нас спільне завдання — правильно вести цю комунікаційну кампанію, щоби далі продовжити підтримку розширення Європейського Союзу. Але також говорили про те, наскільки важлива чесна, ґрунтовна комунікація всередині України стосовно термінів нашого вступу та тих складних рішень, які доведеться ухвалювати, щоби бути взаємосумісними з європейськими державами, щоби бути сильним членом Європейського Союзу», — зазначила голова Комітету.
Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що обговорили і конкретні програми підтримки уряду та парламенту України: «Як зміцнити нашу інституційну спроможність, для того щоб Україна не лише могла ефективно пройти шлях до членства, а й бути справді потужним членом ЄС. Розраховуємо на подальшу практичну взаємодію з нашими відданими шведськими партнерами. Вони зацікавлені в тому, щоб Україні все вдалося».
Шведські колеги поінформували, що їхній уряд щойно вніс пропозицію про надання на найближчі роки близько 500 мільйонів євро щорічно для цивільних потреб України, зокрема й підтримки євроінтеграційного шляху. «Я сподіваюся, ми знайдемо найефективніші шляхи використання цієї важливої і щедрої допомоги наших партнерів», — сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.