З інформації, що міститься у відкритих джерелах, Омбудсман України Дмитро Лубінець з’ясував, що правоохоронні органи зафіксували 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів від початку року. Загалом пошкоджено близько 300 автівок у різних регіонах України. Він вбачає, що в посяганнях на військовослужбовців є посягання не лише на здоров’я та власність окремої людини, а й на порядок управління, фундаментальні засади існування будь-якої держави.
Омбудсман надіслав до Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності ініціативний лист із запропонованими законодавчими змінами до Кримінального кодексу України. «Переконаний, що запропоновані зміни дуже важливі з погляду суспільної справедливості та необхідності посиленого захисту кримінальним законом військовослужбовців, які в умовах війни, захищаючи нашу незалежність, віддають нашій державі та народу України найцінніше — своє життя та здоров’я», — зауважив Дмитро Лубінець.
На Батьківщину вдалося повернути сімох українських діток
Чотири родини із Херсонської, Запорізької та Луганської областей, які жили під тиском російської окупації, нарешті вирвалися на волю. Це вдалося здійснити в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA.
На ТОТ сім’ї були змушені підкорятися жорстким умовам окупантів — отримувати російські паспорти, віддавати своїх дітей до російських шкіл, де вчили брехливу історію та навіть змушували приміряти форму загарбників.
Але зараз ці родини знову вільні. Вони повернулися в Україну — на рідну землю, де звучить рідна мова і діти можуть знову бути просто дітьми. Тут їм допоможуть із влаштуванням до школи, нададуть психологічну та гуманітарну допомогу.
Україна знає, де росія утримує незаконно засуджених військовополонених та цивільних заручників
Відбулася зустріч із членами родин військовослужбовців, які засуджені чи перебувають під слідством у державі-агресорці, із представниками державних органів. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив рідним наших Захисників та Захисниць про те, яку роботу виконує Україна для повернення та захисту прав військовополонених, яких утримує та засудила росія.
Мовою цифр: за весь час війни вдалося звільнити з полону 57 осіб, які були засуджені та перебували під слідством на росії, у 2024 році звільнено 35 українців. У крайньому обміні — 18 військовослужбовців, які отримали великі терміни.
І спільна робота українських відповідальних держорганів із визволення усіх наших воїнів не припиняється.
Офіс Омбудсмана України.