З відкритих джерел відомо, що правоохоронні органи зафіксували 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів від початку року. Загалом пошкоджено майже 300 автівок у різних регіонах України.

Дмитро Лубінець пропонує запровадити спеціальну норму про посилену кримінальну відповідальність за вчинення посягань на здоров’я чи майно військовослужбовця або члена його родини у зв’язку з виконанням ним свого службового обов’язку.

«Посягання на військовослужбовців — це посягання не лише на здоров’я й власність окремої людини, а й на порядок управління, фундаментальні засади існування будь-якої держави, особливо в період дії воєнного стану. Надіслав до Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності ініціативний лист із запропонованими законодавчими змінами до Кримінального кодексу України», — зазначив Омбудсман України.

Право на доступ до інформації — критичний фактор довіри між державою і громадянами

Відбулася міжнародна конференція «Баланс доступу до інформації та національної безпеки — уроки України під час збройних конфліктів», яку організував Офіс Омбудсмана спільно з ПРООН в Україні та МЗС Данії, де наголошено, що під час війни держоргани змушені запроваджувати певні обмеження доступу до інформації задля захисту нацбезпеки.

«За підтримки ПРООН в Україні ми третій рік проводимо всеукраїнський моніторинг щодо дотримання права на доступ до інформації в умовах воєнного стану. Результати засвідчують незначний, однак стабільний прогрес у забезпеченні інформаційних прав. Цьогоріч на

26 відсотків покращилася ситуація з оприлюдненням розпорядниками на офіційних вебсайтах суспільно необхідної інформації», — повідомив Омбудсман України.

Понад десять років росія порушує Статут ООН: за всі воєнні злочини має настати відповідальність

Дмитро Лубінець виступив на сесії Ради ООН з прав людини за участі Верховного комісара ООН з прав людини Фолькера Тюрка щодо України.

Омбудсман звернув увагу міжнародної спільноти на систематичні порушення прав людини в Україні через збройну агресію рф:

- на ТОТ України росія вчиняє незаконні затримання, катування, викрадення цивільних осіб, вбивства і створює умови для примусової депортації;

- тисячі українських дітей були депортовані на територію росії. Це не просто порушення міжнародного права, це акт геноциду;

- на ТОТ росія створює фільтраційні табори, де цивільних піддають допитам і катуванням. Багатьох утримують у нелюдських умовах.

Дмитро Лубінець закликав держави—члени ООН підтримувати Україну в боротьбі та забезпечити справедливе розслідування всіх воєнних злочинів.

Фото rada.gov.ua.

Офіс Омбудсмана України.