Фото з сайту МОН.
Установи НАН України беруть участь у спеціалізованих виставках, розгорнувши експозиції новітніх науково-технічних розробок
З 15 по 17 жовтня 2024 року в Міжнародному виставковому центрі (Київ, Броварський проспект, 15) відбувається низка спеціалізованих виставок, у яких бере участь Національна академія наук України, а саме:
* XXI Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості», спрямована на висвітлення нових можливостей інноваційного розвитку української енергетики;
* XVI Міжнародна спеціалізована виставка «EcoEnergy Expo 2024», орієнтована на впровадження новітніх технологій відновлюваних джерел енергії та енергетичної безпеки;
* III Міжнародна спеціалізована виставка «E-Comps+DigiTec» об’єднує дві тематичні складові виставки E-Comps+DigiTec та є основою для створення ефективної комунікаційної платформи з розвитку електронної інфраструктури та реалізації проєктів цифрової трансформації в Україні;
* VIII Міжнародна спеціалізована виставка гірничодобувної промисловості «MINING&MINERALS EXPO», спрямована на реалізацію потенціалу розвитку гірничої галузі й економічний розвиток країни в цілому;
* ХІІІ Міжнародна спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо-2024», спрямована на створення єдиного інформаційного простору для спеціалістів з усіх секторів будівельної промисловості та суміжних з нею галузей.
29 установ НАН України беруть активну участь у зазначених виставкових заходах, розгорнувши експозиції новітніх науково-технічних розробок згідно з тематикою виставок, та представляють 147 своїх розробок.
Українські вчені можуть отримати доступ до 47 полярних наукових інфраструктур: почався конкурс
Українські науковці зможуть не лише проводити полярні дослідження на станції «Академік Вернадський» та криголамі «Ноосфера», а й використовувати інфраструктури інших країн в Антарктиці та Арктиці.
Таку можливість надає проєкт POLARIN програми ЄС «Горизонт Європа», у якому беруть участь Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу.
Зараз у межах POLARIN оголошено перший конкурс.
Заявки на конкурс приймають через онлайн-систему POLARIN Transnational Access Platform (POLARIN TAP). Там також можна знайти докладну інформацію про умови конкурсу (Посібник для заявників), повний перелік інфраструктур, шаблони документів тощо.
Кінцевий термін подання заявок — 28 листопада 2024 року (16:00 за центральноєвропейським часом).
Запрошуємо українських учених скористатися цією унікальною можливістю та долучитися до глобальної науки.
Кабінет Міністрів України завершив процедуру передання Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем до НАН України
З метою оптимізації мережі установ подвійного підпорядкування Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України спільним наказом МОН України та НАН України від 17.09.2024 № 625/1331 Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН і МОН України виведено з підпорядкування Міністерства освіти і науки України.
У зв’язку зі зміною подвійного підпорядкування та задля успішного завершення Міжнародним центром виконання у 2024 році науково-дослідних робіт, які фінансувалися за кошти Міністерства освіти і науки України у 2024 році, зокрема зі створення сучасних вітчизняних прототипів безпілотних авіаційних і наземних комплексів, систем інтелектуального управління та аналізу даних, виникла потреба передання частини бюджетних призначень в обсязі 2 920,0 тис. гривень, виділених МОН на 2024 рік, Національній академії наук України.
Ухвалення цього акта дасть змогу Міжнародному науково-навчальному центру інформаційних технологій та систем успішно завершити виконання науково-дослідних робіт, які фінансувалися за кошти Міністерства освіти і науки України у 2024 році.
Відбулося засідання Президії НАН України
2 жовтня 2024 року під головуванням президента НАН України академіка Анатолія Загороднього відбулося чергове засідання Президії Національної академії наук України.
У засіданні взяла участь делегація Німецького електронного синхротрону (DESY) на чолі з головою ради директорів DESY, віцепрезидентом Асоціації імені Гельмгольца професором Гельмутом Дошем.
Очільник Академії подякував керівництву DESY за зусилля з налагодження співпраці між DESY та НАН України.
Далі учасники засідання заслухали дві наукові доповіді.
З доповіддю «Ройовий інтелект для оптимізації рішень під час планування місій рухомих роботизованих систем (РРС)» виступив завідувач відділу Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України член-кореспондент НАН України Леонід Гуляницький.
Доповідь «Керування люмінесцентними властивостями молекулярних нанокристалів на основі ціанінових барвників» представив заступник директора з наукової роботи Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України член-кореспондент НАН України Олександр Сорокін.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України
Фото з відкритих джерел.