На початку зустрічі Перший віцеспікер висловив щиру вдячність шведському народу за непохитну підтримку України під час повномасштабної війни.
Під час зустрічі сторони обговорили підтримку бізнесу та інвестиції в Україну. Олександр Корнієнко відзначив, що Україна вітає кроки Швеції, спрямовані на заохочення великих компаній розвивати бізнес на українському ринку.
Він, зокрема, підкреслив важливість страхування ризиків приватних інвесторів для створення безпечного інвестиційного клімату та сприяння залученню приватного бізнесу до проєктів з реконструкції та відновлення інфраструктури України.
Окрему увагу було приділено обговоренню партнерства в секторі military-tech. «Українські розробки, здобуті під час війни, створили унікальну експертизу, якою Україна готова ділитися з партнерами. Це відкриває нові можливості для співпраці у військових технологіях», — наголосив Олександр Корнієнко.
Він також поінформував колег про роботу Верховної Ради України в умовах війни та підкреслив зацікавленість у поглибленні міжпарламентського діалогу зі Швецією. «Україна прагне активізувати співпрацю як на двосторонньому рівні, так і в межах багатосторонніх форматів для посилення спільних зусиль на шляху до відновлення та Перемоги», — зазначив Перший віцеспікер.
Насамкінець Олександр Корнієнко висловив переконання, що нинішня зустріч стала черговим кроком у зміцненні партнерства між Україною та Швецією, демонструючи спільне прагнення до стабільності та розвитку навіть у найскладніші часи.
Фото rada.gov.ua.
Довідково
Риксдаг є національним законодавчим органом Королівства Швеція, заснованим ще 1435 року, що робить його одним із найстаріших парламентів у світі. Після реформи 1968 року, коли Швеція відмовилася від двопалатної системи, Риксдаг функціонує як однопалатний парламент. У 1974 році був ухвалений новий Акт про форму правління, який став ключовим елементом Конституції та державної системи Швеції. Ця реформа зберегла монархію, але позбавила короля будь-якого реального політичного впливу, перетворивши його на символічного главу держави. Багато традиційних повноважень монарха, таких як участь у формуванні уряду, було передано спікеру Риксдагу, що підкреслило парламентську природу політичної системи Швеції. Сучасний Риксдаг складається із 349 депутатів, які обираються на чотирирічний термін шляхом загальних виборів. Політичні партії повинні набрати мінімум 4% голосів виборців на національному рівні або 12% в окремих виборчих округах, щоб отримати місце в парламенті.
Основні функції Риксдагу включають розгляд та прийняття законів, обрання прем’єр-міністра, затвердження державного бюджету, контроль за роботою уряду. Парламент відіграє ключову роль у забезпеченні демократичної стабільності та розвитку Швеції, активно впливаючи на внутрішню та зовнішню політику країни.
Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція створена 18 грудня 2019 року.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.