З Президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук подякував Президенту Латвійської Республіки Едгарсу Рінкевичсу за підтримку, яку його країна надає Україні на всіх рівнях — президента, парламенту, уряду, приватного сектору та всього латвійського суспільства. Окремо Спікер українського Парламенту подякував за надану військову, фінансову і особливо оборонну допомогу.

Руслан Стефанчук відзначив важливість рішення Латвії продовжувати підтримку України на рівні 0,25% ВВП щорічно до 2026 року, як задекларовано у двосторонній безпековій угоді.

Під час зустрічі сторони зосередились передусім на безпековій ситуації та Плані перемоги, який тиждень тому представив Президент України Володимир Зеленський у стінах українського Парламенту.

«Разом з Президентом Латвії детально і ґрунтовно обговорили кожен пункт Плану. А саме: запрошення України до НАТО, що стане сильним стратегічним кроком, здатним переломити ситуацію у війні; зміцнення обороноздатності нашої держави і посилення спроможності оборонятись від російської навали, а також розміщення на українській території комплексного неядерного стратегічного пакету стримування. Також обговорили четвертий та п’ятий пункти — економічний та розрахований на післявоєнний час», — зазначив Руслан Стефанчук.

Насамкінець Спікер українського Парламенту подякував Едгарсу Рінкевичсу за підтримку Плану перемоги і готовність сприяти його реалізації.

З Прем’єр-міністеркою Латвійської Республіки Евікою Сілінею

Напередодні проведення Третього Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи, який триває у Ризі, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністеркою Латвійської Республіки Евікою Сілінею.

Насамперед Спікер українського Парламенту висловив подяку за готовність Латвії продовжувати підтримку України на рівні 0,25% ВВП щорічно до 2026 року. «Це приклад справжньої допомоги у часи нашої боротьби з російським агресором», — наголосив Руслан Стефанчук.

Значну частину розмови під час зустрічі сторони приділили європейській інтеграції України. Особливо важливим, за словами Спікера українського Парламенту, для України є обмін досвідом з Латвійською Республікою на шляху до членства Європейського Союзу.

Окрему увагу було приділено євроатлантичній інтеграції України. Руслан Стефанчук висловив переконання, що союзники можуть запросити Україну до Альянсу вже найближчим часом та розпочати переговори про вступ. «Це передбачає перший пункт Плану перемоги, який був презентований тиждень тому Президентом України Володимиром Зеленським, і активна підтримка Латвії — для нас вкрай важлива», — наголосив він.

Важливим предметом розмови була тема безпекової ситуації та оборонні потреби України. У цьому контексті також порушувалося питання залучення росією військових із Північної Кореї.

На завершення зустрічі сторони обговорили шляхи посилення санкційного тиску на росію та шляхи запобігання обходженню санкцій.

З Президентом Асамблеї Республіки Португалія Жозе Педру Агіаром-Бранку

Зустріч відбулася в межах робочого візиту української парламентської делегації на чолі з Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком до Латвії, де триває Третій Парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи.

Спікер українського Парламенту висловив вдячність Президенту Асамблеї Республіки Португалія за підтримку нашої країни в оборонній, гуманітарній та фінансовій сферах. «Вдячні за вашу допомогу і ще більше за готовність і надалі підтримувати український народ», — наголосив Руслан Стефанчук.

Він також акцентував, що Збройні Сили України гостро потребують додаткових одиниць бойової техніки різних типів. З огляду на це Спікер українського Парламенту закликав до розширення та прискорення постачання Україні військової допомоги.

Важливою темою зустрічі було ознайомлення Жозе Педру Агіаром-Бранку з Планом перемоги. Руслан Стефанчук детально розказав колезі про кожен із п’яти його пунктів. «Щиро сподіваюсь, що Парламент Португалії підтримає цей план і буде сприяти його реалізації, спонукаючи колег з парламентів інших країн до його втілення», — наголосив Руслан Стефанчук.

Окремо сторони обговорили посилення співпраці та підтримку активного діалогу між парламентами обох країн. Насамкінець Руслан Стефанчук запросив свого колегу відвідати Україну.

Фото rada.gov.ua.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.