Перший заступник міністра молоді та спорту України Юрій Музика і президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич поінформували народних депутатів України — членів Комітету, що, незважаючи на виклики, пов’язані з війною, Україна змогла забезпечити участь своїх спортсменів завдяки спільним зусиллям держави, Міністерства молоді та спорту, Національного комітету спорту інвалідів та Українського центру «Інваспорт».
Ігри відбулися з 28 серпня по 8 вересня 2024 року в Парижі, зібравши рекордну кількість учасників: 4400 спортсменів із 169 країн, які змагалися у 22 видах спорту за 549 комплектів нагород.
Українська команда була представлена 138 спортсменами та 1 спортсменом-лідером, брала участь у 17 видах спорту, включаючи дебют у бочча та паравелоспорті (хендбайк). Загалом наші паралімпійці вибороли 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних, 32 бронзові.
Україна посіла 5-те місце за загальною кількістю медалей та 7-ме — за кількістю золотих серед 169 країн.
Найчисленнішу збірну на Іграх представляв Китай (289 спортсменів), який виборов перше місце у командному заліку з 220 медалями.
Особливістю української збірної стало представництво спортсменів із 19 областей та Києва, що підкреслює єдність та силу нашої нації навіть у складні часи. Найбільше спортсменів було з Дніпропетровської, Полтавської та Донецької областей.
За підсумками обговорення цього питання Комітет з питань молоді і спорту ухвалив рішення:
1. Інформацію Міністерства молоді та спорту України стосовно участі національної збірної команди України в XVII літніх Паралімпійських іграх 2024 року в м. Париж (Французька Республіка) взяти до відома.
2. Визнати успішним виступ національної збірної команди України в XVIІ літніх Паралімпійських іграх у Парижі (Французька Республіка), що відбулися з 28 серпня по 8 вересня 2024 року.
3. Рекомендувати Міністерству молоді та спорту України:
* спільно з Національним комітетом спорту інвалідів України та Українським центром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» приділяти особливу увагу своєчасному фінансуванню заходів, передбачених Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на відповідні роки, що пов’язані з підготовкою та участю спортсменів з інвалідністю у XVIII літніх Паралімпійських іграх 2028 року в м. Лос-Анджелес (Сполучені Штати Америки);
* спільно з Національним комітетом спорту інвалідів України передбачати фінансування на розбудову та оснащення об’єктів інфраструктури Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України (Львівська область) як єдиної інклюзивної, повністю безбар’єрної спортивної бази;
* спільно з Національним комітетом спорту інвалідів України продовжити роботу щодо відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в офіційних міжнародних спортивних заходах та посилення санкцій проти паралімпійських комітетів російської федерації і республіки білорусь.
4. Обласним та Київській міській державним адміністраціям вживати заходів щодо:
* підтримки діяльності регіональних центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» та дитячо-юнацьких спортивних шкіл осіб з інвалідністю щодо розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю в областях;
* поліпшення житлово-побутових умов спортсменів національної збірної команди України та їхніх особистих тренерів, у тому числі тих, які вимушено переселені з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей;
* призначення та виплати регіональних стипендій з метою підтримки спортсменів з інвалідністю та їхніх тренерів.
5. Про виконання цього рішення інформувати Комітет з питань молоді і спорту щорічно до 1 червня відповідного року.
Відповідне рішення Комітету буде направлено до Кабінету Міністрів України, Міністерства молоді та спорту України і Національного комітету спорту інвалідів України, а також обласних та Київської міської державних адміністрацій.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото з відкритих джерел.