Подальша реалізація реформи рибної галузі України важлива як для економічної привабливості галузі, так і євроінте-граційного процесу. Нагальними є питання запровадження прозорих процедур залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства, запровадження на базі європейських регламентів, правових засад забезпечення простежуваності водних біоресурсів та продукції, виробленої з них, що забезпечить можливість отримувати повну інформацію про походження та придатність до споживання продукції рибної галузі тощо.
Комітетом зазначені такі основні рекомендації:
* забезпечити неухильне виконання Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію з метою максимального використання можливостей, які відкривають асоціативні відносини з Європейськими Союзом щодо нарощування експорту риби та рибопродукції на ринки ЄС;
* забезпечити розроблення та прийняття підзаконних нормативно правових актів, спрямованих на впровадження цифрових технологій, залучення інвестицій в галузі рибного господарства України, забезпечення простежуваності водних біоресурсів та продукції, виробленої з них, та боротьбу з ННН-рибальством;
* з метою неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю) та неприпустимості здійснення заходів державного нагляду (контролю) різними органами державного нагляду (контролю) з одного й того самого питання звернутися до Прем’єр-міністра України щодо приведення у відповідність міністерствами та підпорядкованих ним центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів згідно з чинним законодавством у частині перетину повноважень і функцій нагляду (контролю) та перевірок.
Також Комітетом схвалено рекомендації комітетських слухань на тему: «Стимулювання допоміжних галузей агросектору. Від добрив до альтернативних видів палива», які відбулись 11 жовтня 2024 року у місті Хмельницькому.
У зв’язку з енергетичною кризою у світі, що виникла через початок повномасштабного вторгнення росії в Україну, значно зріс попит на біопаливо, а саме на біометан та біоетанол. До видів біопалива, виробництво яких в Україні початково налагоджено та можливо збільшувати обсяги, належать біометан, біоетанол, біодизель та біомаса. Тому в умовах воєнного стану найважливіше завдання — зберегти наявні потужності з виробництва палива, а також наростити виробництво альтернативної переробки побічних продуктів у сільському господарстві для виробництва біогазу та біодизелю.
Комітет у рекомендаціях, зокрема, звернув увагу на необхідність розгляду та ухвалення законопроєктів про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення деградованих земель, стимулювання вирощування енергетичних рослин та виробництва альтернативно-го біопалива (реєстр. № 12058 від 24.09. 2024) та про державне регулювання сфери захисту рослин» (реєстр. № 8340 від 09.01.2023).
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.