Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко звернувся до учасників форуму «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті: європейські стандарти захисту прав людини», під час якого, зокрема, передбачено обговорення імплементації законопроєкту про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації за № 5488.
«Зараз Україна воює за демократію, за демократичні цінності. Українці підтримують запровадження всіх стандартів гуманітарного та іншого права в межах європейського законодавства, воюють за це, на жаль, гинуть за це. І все це відбувається тому, що українці не хочуть, щоб будь-яка мова ворожнечі до будь-яких питань, будь-яких вразливих груп просто за ознакою якоїсь іншої мови чи релігії була у нашому суспільстві», — сказав він. А також додав: «Для нас важливий досвід інших країн та як вони впроваджували та працюють із цим питанням. Адже різні умови та різні практики. Маємо ознайомитися з усіма та обрати для нас максимально ефективні, враховуючи всі аспекти власної ситуації».
За словами Олександра Корнієнка, «для нас суттєво продовжувати працювати над ухваленням відповідного законопроєкту. Це насправді є частиною інтеграції до європейського суспільства та посилення демократії. Відповідальність за будь-яку мову ненависті має бути, зокрема, щодо релігійної приналежності, національних спільнот, ЛГБТКІ+ та інших представників».
Перший віцеспікер також зазначив, що цей крок вбудовує Україну в загальну систему світових цінностей та дає відсіч наративам ворога, який просуває їх у межах свого «русского міра».
Олександр Корнієнко висловив вдячність Раді Європи за експертизу, яка надходить, та підтримку дій Парламенту. «Очікуємо за результатами зустрічі конкретних пропозицій, які допоможуть ухвалити потрібні країні рішення», — наголосив Перший віцеспікер.
Фото rada.gov.ua.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України