Перемогти у війні можемо тільки в єдності й тільки разом. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу.
Глава держави представив План перемоги членам Конгресу та громадам.
«Наші люди — мільйони українців — роблять усе можливе, щоб держава вистояла у війні передусім і щоб українське суспільство було захищене від російських ударів. Але є речі, які можуть забезпечити тільки наші партнери. І саме це вказано в нашому Плані перемоги», — сказав Президент.
Він зазначив, що Кабінет Міністрів, Верховна Рада та Офіс Глави держави вже працюють на рівні команд із ключовими країнами, які мають потенціал для реалізації пунктів Плану. Зараз, за словами Володимира Зеленського, важливо залучити до цієї роботи й громади.
«Ми завжди працюємо з нашими партнерами на всіх рівнях — на найвищому й на рівні кожного серця, яке з Україною та справді хоче для нас миру, хоче для нас справедливості. З лідерами працюємо. Уряди та парламенти — це вже теж є. Я прошу вас розпочати цю роботу, шановні наші громади, на рівні ваших зв’язків із регіонами інших держав, із громадами в країнах-партнерах», — наголосив він.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який узяв участь у засіданні в онлайн-режимі зазначив, що під час зустрічей на полях Третього Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи у Ризі з керівниками парламентів країн План перемоги зустрів широку підтримку та готовність долучатися до його втілення. «Впевнений, це станеться саме в окресленій Президентом
України часовій перспективі. Відтепер План стане рамковою конструкцією для усіх міжнародних заходів за участю представників України, хоч би яким темам вони були присвячені», — наголосив він.
Спікер українського Парламенту також повідомив, що Верховна Рада вже почала та вестиме надалі активну системну роботу з використанням усіх інструментів міжпарламентської дипломатії для максимальної промоції ключових аспектів Плану перемоги серед наших міжнародних партнерів.
Звертаючись до представників місцевих рад різних рівнів, Руслан Стефанчук закликав їх наслідувати одностайність та ініціативність законодавчого органу.
«Фіксація політичної позиції кожної місцевої ради та донесення її до своїх громад і регіонів-побратимів у країнах-партнерах забезпечить, поряд із зусиллями центральної влади та наших дипломатів, необхідний кумулятивний ефект для формування широкої суспільної згоди в іноземних країнах на користь сприяння реалізації нашого Плану перемоги», — зазначив на завершення свого виступу Голова Верховної Ради України.
Участь у засіданні взяли приблизно 400 представників місцевих і регіональних органів влади, посли країн G7 та ЄС в Україні.
Фото rada.gov.ua.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України