У цьому можна переконатися, прочитавши двокнижжя «Змосковлення Буковини. 1940-1990» авторства відомого журналіста, публіциста та письменника Миколи Тимошика.

Видання, що презентували у Чернівцях, – це документалістика на основі донедавна недоступних архівних матеріалів та рідкісних підшивок газет, альманахів, книг; спогади тих, про кого радянські газети ніколи доброго не писали.

Книги вийшли за сприяння спонсорів та меценатів. Видання підтримали й голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко, Чернівецький міський голова Роман Клічук. Вони взяли участь у презентації та привітали Миколу Тимошика із завершенням його ґрунтовної праці.

«Книги вкотре демонструють, як важливо знати та цінувати своє – мову, традиції, культуру, прізвища митців і національних героїв. Адже саме це першочергово намагаються знищити, стерти загарбники», – зазначив Олексій Бойко.

Долучилася до створення видання і громадська організація «Земляцтво буковинців у місті Києві». Її голова, Валерій Цибух, також відвідав презентацію та подякував автору за увагу до непростої сторінки в історії нашого краю.

«Змосковлення Буковини» складається з двох книг – «Ментальність. Культура. Література» та «Перо і мікрофон як зброя». Як зауважив автор, це своєрідний анатомічний зріз випробуваних московитами на Великій Україні ще в 20-30-х роках ХХ століття форм і методів комуно-більшовицької пропаганди. Запанувавши на Буковині, совіти спершу створили жорстку вертикаль різноманітних каральних органів, а пізніше взялися насаджувати «русскій мір» через освіту, науку, культуру, церкву. Допомагали їм у цьому також засоби масової інформації – преса, радіо, телебачення.

Двокнижжя побачило світ за сприяння громадської організації «Земляцтво буковинців у місті Києві, Чернівецьких обласної та міської рад, міського голови Чернівців Романа Клічука, буковинських меценатів Ігоря Яків'юка та Франца Федоровича, члена правління земляцтва Сергія Лєкаря, Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Пресслужба Чернівецької обласної ради.