Проблема медичних відходів у місцях несвободи: Омбудсман України звернувся з вимогою негайних позапланових перевірок
Відповідно до міжнародної практики медичні відходи закладів охорони здоров’я належать до небезпечних — це гострі предмети, інфекційні та анатомічні відходи, протерміновані фармацевтичні препарати та інші матеріали, що становлять загрозу для здоров’я людей і довкілля.
Однак в Україні в місцях несвободи спостерігається недостатній контроль за зберіганням, сортуванням, транспортуванням та утилізацією медичних відходів. За результатами відвідувань національного превентивного механізму (НПМ), у медчастинах закладів Державної кримінально-виконавчої служби України та пси-хіатричних закладах були виявлені порушення природоохоронного законодавства.
Для розв’язання цієї проблеми Омбудсман України Дмитро Лубінець звернувся до Кабміну України з вимогою здійснити заходи державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства у відповідних установах. Компетентні служби та інспекції вже здійснюють позапланові перевірки.
Поновили право громадянина на інформацію
До Уповноваженого звернувся громадянин із скаргою на порушення його права на отримання публічної інформації посадовими особами органів судової влади.
Під час розгляду скарг встановили, що громадянин направив інформзапити до Нетішинського міського та Шепетівського міськрайонного судів Хмельницької області з метою отримання інформації/копій документів щодо суддів, які працюють у зазначених судах, та роз’яснення щодо застосування нормативно-правових актів. Проте місцеві суди відмовили запитувачу в наданні інформації. Тож Уповноважений направив відповідні листи реагування із роз’ясненням вимог закону та проханням поновити право громадянина на отримання інформації.
Суди повторно розглянули запити і частково поновили право громадянина, надавши наявну в них публічну інформацію. Щодо решти запитуваної інформації суди направили запит громадянина за належністю до відповідних розпорядників, зокрема, Міністерства юстиції України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Європейська мережа омбудсманів з прав дитини засудила дії рф та висловила підтримку Україні
Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що Європейська мережа омбудсманів з прав дитини (ENOC) під час останньої сесії у Гельсінкі підтвердила свою солідарність з Україною та засудила масові порушення прав дитини, спричинені злочинними діями кремля під час повномасштабного вторгнення.
ENOC наполегливо закликала рф надати пріоритет безпеці та благополуччю українських дітей і вжити негайних заходів для порятунку їхніх життів та захисту прав.
Офіс Омбудсмана України.