«Відповідно до Закону України «Про національну безпеку України» обсяг видатків на фінансування сектору безпеки і оборони має становити не менш як 5 відсотків запланованого ВВП. У проєкті держбюджету на 2025 рік загальний ресурс на нацбезпеку та оборону передбачений у сумі 2 трлн 223 млрд грн, або 26,3 відсотка прогнозного ВВП», — зазначила Роксолана Підласа.

За її словами, ця сума містить видатки за бюджетними програмами Міноборони та інших суб’єктів сектору безпеки і оборони, а також фінансування державних гарантій за кредитами, що залучаються з метою підвищення обороноздатності і безпеки держави.

«Важливо додати, що комітет переглянув пропозицію уряду та всі джерела наповнення дорожнього фонду, зокрема 43,3 млрд грн на фінансування боргових зобов’язань Держагентства автодоріг та будівництво й експлуатацію доріг у 2025 році, спрямував до загального фонду держбюджету на фінансування потреб безпеки і оборони», — наголосила голова бюджетного комітету.

Також парламент не підтримав пропозицію уряду про збільшення фінансування видатків на зарплати працівникам прокуратури.

«Верховна Рада відхилила пропозицію уряду збільшити фінансування видатків на зарплати працівникам прокуратури. Воно залишиться на рівні 2024 року. Це зекономить державному бюджету 3 млрд грн», — додала Роксолана Підласа.

***

Після того, як Верховна Рада в першому читанні підтримала проєкт бюджету на 2025 рік, вона спрямувала бюджетні висновки до уряду. Тепер у Кабміну є два тижні, щоб опрацювати рекомендації парламенту й подати бюджет на друге читання. Основними статтями видатків залишаються безпека й оборона, а також соціальна сфера. Усі соціальні виплати будуть забезпечені повною мірою. Про це також поінформувала голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Безпека й оборона фінансуються з наших власних ресурсів, тобто з податків, митних платежів, коштів, які Нацбанк та державні підприємства перераховують до держбюджету, тощо. На жаль, видатки на оборону не можуть перевищувати наявні власні ресурси, тоді як невійськові видатки фінансуються з міжнародних коштів і грошей, які надають партнери напряму в державний бюджет. Ось тут ми обмежені тою сумою, яку наступного року міжнародні партнери готові виділити на покриття дефіциту державного бюджету України», — зазначила політикиня.

Вона додала, що у Верховній Раді було багато дискусій щодо того, як більше підтримувати наших громадян за рахунок держбюджету.

«Я хочу запевнити українців, що всі соціальні виплати будуть забезпечені повною мірою. Якщо хтось отримував якусь виплату в 2024 році, то він точно отримуватиме її в 2025 році в такому ж розмірі або навіть у більшому після індексації», — наголосила народна депутатка.

Фото rada.gov.ua.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України