Так, за інформацією Мінагрополітики, Програма USAID «Врожай» у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошує про початок прийому заявок через Державний аграрний реєстр (ДАР) для надання мобільних зерносушарок фермерам у прифронтових регіонах.
Ця пілотна ініціатива має на меті допомогти фермерам з прифронтових областей зменшити післязбиральні втрати та забезпечити відповідність зерна необхідним стандартам для зберігання та реалізації. Мобільність зерносушарок дозволяє використовувати їх у місцях, де доступ до стаціонарних сушарок обмежений. При правильному сушінні зерна аграрії зможуть заощадити від 200 грн на тонні та продати його за кращою ціною завдяки зниженню вологості зерна, що покращує його якість та ринкову вартість.
Узяти участь у програмі можуть фермери, які обробляють від 100 до 500 га у Харківській, Сумській або Чернігівській областях (окрім тимчасово окупованих територій). Пріоритет надаватиметься господарствам, які очолюють жінки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи чи ветерани.
Очікується, що фермери, які будуть обрані для надання зерносушарок, використовуватимуть обладнання як для сушіння власного зерна, так і для надання послуг сусіднім фермерським господарствам. Зерносушарки будуть надані у тимчасове користування терміном до одного року з можливістю подальшої передачі їх у власність господарств.
Програма USAID «Врожай» здійснюватиме візити до попередньо відібраних заявників з метою визначення відповідності критеріям та технічної можливості експлуатації зерносушарки (наявність приміщень та відповідного обладнання: розвантажувального майданчика, ваг), а також здійснюватиме регулярний моніторинг використання зерносушарок (висушеного зерна), а також обсягу послуг, наданих іншим фермерським господарствам.
Фермерам, які зацікавлені отримати допомогу, необхідно зареєструватися через ДАР, обравши серед доступних програм підтримки ініціативу Програми USAID «Врожай» щодо розподілу зерносушарок у прифронтових областях України. Реєстрація відкрита з 30 жовтня до 10 листопада 2024 року.
Після аналізу всіх отриманих заявок відібрані учасники програми отримають підтвердження через ДАР. Зверніть увагу, що подання заявки не гарантує отримання зерносушарок, оскільки кількість обладнання є обмеженою. Програма USAID «Врожай» покриє витрати на транспортування сушарок до обраних фермерських господарств та навчання для їх ефективного використання.
Фото rada.gov.ua.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України