«В Івано-Франківську відбулася нарада з керівниками громад Прикарпаття щодо впровадження політики локалізації у публічних закупівлях, — розповідає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Залежно від регіону використовуємо різні аргументи, щоб переконати голів громад активно впроваджувати політику локалізації в публічних закупівлях.
Наприклад, в Київській області найбільший відгук мав аргумент про те, що до 40% коштів, витрачених громадами на українську техніку, повертаються в державний та місцеві бюджети. У Дніпрі дуже добре сприйняли інформацію про те, що локалізація підтримує виробничі ланцюжки, які включають підприємства і створюють робочі місця по всій країні.
Днями нарада щодо політики локалізації громад відбулася в Івано-Франківську. «Локалізація — це певна форма патріотизму», — коротко резюмував своє звернення до голів громад Прикарпаття заступник голови ОВА Вадим Созоник. І він на 300% має рацію.
Власне вся політика «Зроблено в Україні», складовою якої є локалізація, — привід проявити патріотизм для керівників органів влади, державних компаній і, звісно, голів громад. Можна бути космополітом і лібертаріанцем будь-коли, але не в час війни, коли від роботи чи зупинки підприємств залежить, залишаться десятки тисяч сімей в Україні чи подадуться за кордон. Це питання стійкості й економічної самодостатності нашої держави в один з найдраматичніших періодів її існування.
Своєрідним довідником для керівників громад, які хочуть придбати українське, є Каталог виробників колісної техніки. Його також представили в Івано-Франківську. Сподіваємося на патріотизм громад Прикарпаття».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України