Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився з вітальним словом до форуму «Демократія під час війни: досвід України та уроки для світу», що був організований Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у партнерстві з Центром політико-правових реформ та Democracy Reporting International (DRI).

Головний висновок про досвід Верховної Ради України в умовах повномасштабного вторгнення для світу — не допустити війни у вашій країні.

«Ми ніколи не побажаємо, щоб доводилося ухвалювати закони під час повітряної тривоги та звуки ракет. Ми ніколи не побажаємо, щоб тисячі людей, які мали б будувати демократію, гинули на фронті. Ми ніколи не побажаємо жити в умовах конституційних обмежень через війну. Україна має ділитися своїм досвідом і, зокрема, тим, які дії світ та Європа повинні зробити, щоб не допустити будь-де подібного», — зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Він підкреслив, що останні роки продемонстрували вразливість демократії та необхідність вкладати більше ресурсів заради її захисту. «Західний порядок та цінності під великою атакою автократії. Попри всі обставини маємо робити все, щоб демократія в Україні продовжувала працювати — шукати консенсуси, дискутувати. І якраз Парламент — це місце, де це має відбуватися. ЄС відзначив наші просування, зокрема щодо закону про публічні консультації, відкритість законодавчого органу», — наголосив Олександр Корнієнко.

Насамкінець він подякував партнерам за співпрацю з укріплення демократії та зазначив, що Україна звертатиметься, щоб уже наступного року відкрити перший кластер переговорного процесу. «Готові продемонструвати високий темп та якість виконання всіх завдань на цьому шляху. Ми не можемо для наших хлопців та дівчат у траншеях під Покровськом, зокрема, дати щось інше, ніж те, за що вони воюють і прагне весь народ, — жити у вільній та демократичній державі, бути повноправними членами НАТО та ЄС», — підсумував Перший віцеспікер.

Фото rada.gov.ua.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України