Комітетом з питань цифрової трансформації спільно з Програмою USAID «РАДА: наступне покоління» проведено круглий стіл на тему:

«Про виконання Плану заходів щодо переведення публічних послуг в електронну форму» під головуванням заступника голови Комітету Сергія Штепи. В заході взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, а також бізнесу та громадськості.

У листопаді 2021 року набрав чинності Закон України «Про особливості надання електронних публічних послуг» №1689-IX від 15.07.2021, на виконання якого Кабінетом Міністрів України було затверджено План заходів щодо переведення публічних послуг в електронну форму. Відповідно до цього плану органи виконавчої влади повинні були забезпечити перехід надання послуг з паперової форми в електронну.

Загалом станом виконання План заходів реалізовано повністю на 23%, частково — на 42%, не виконано — 35%.

Цей захід був присвячений саме обговоренню проблемних питань, пов’язаних з переведенням публічних послуг в електронну форму. Його учасники зазначили, що вже багато послуг переведено в електронну форму. Серед них — єДокумент, єПенсійне, єПідтримка, Місце проживання, Шеринг авто тощо.

В числі проблемних питань, які не до-зволяють перейти до електронної форми надання послуг, були зазначені такі:

- невідповідність фінансових витрат на розробку послуги кількості її отримувачів;

- відсутність фінансування;

- потреба у збільшенні строків виконання завдання;

- відсутність можливості переведення послуги в електронну форму.

Учасники заходу звернули увагу на необхідність прискорення прийняття законопроєктів, які спрямовані на унормування деяких питань цифровізації послуг у різних сферах. Також було зазначено про необхідність внесення змін до плану заходів для його актуалізації.

Детальніше про цифровізацію публічних послуг можна переглянути в презентації за посиланням http://surl.li/dsvvyh

«Ми маємо докласти максимум зусиль для виконання норм Закону «Про особливості надання електронних публічних послуг». Це дуже важливо для нас у контексті створення цифрової держави, яка буде зручною як для громадян, так і для бізнесу», — наголосив Сергій Штепа.

Створимо цифрову державу разом!

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.