Міністерська конференція у Монреалі: головні теми
Протягом 30—31 жовтня у Монреалі тривала Міністерська конференція з питань людського виміру Формули миру. Ключовим серед яких було — реалізація пункту 4 Формули миру: повернення депортованих дітей, незаконно утримуваних цивільних, військовополонених. До заходу доєдналися представники понад 70 країн світу і міжнародних організацій.
На конференції працював Омбудсман України Дмитро Лубінець, який мав кілька виступів:
- спільно зі співголовами робочої групи 4 Формули миру, Канадою та Норвегією, презентували результати роботи групи та план дій;
- на сесії «Справедливе та гуманне ставлення», ключові меседжі якої — жорстоке поводження з боку рф з військовополоненими, цивільними та навіть українськими дітьми;
- підбиття підсумків на завершальній панелі.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловив окрему подяку Ватикану, Хорватії та ОБСЄ за ініціативі, озвучені ними на конференції.
За результатами заходу ухвалили Спільне комюніке, ключовим аспектом якого є узгодження «Монреальського зобов’язання», спрямованого на сприяння поверненню всіх полонених і депортованих українців.
34-та Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця: чи вдалося досягти результатів?
У Женеві закінчилася 34-та Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. На ній працювала українська делегація.
Попри нейтральний статус Конференції українська делегація досягає результатів, формуючи світове розуміння справжньої сутності країни-агресора.
Одна з прийнятих резолюцій підтверджує особливу роль Міжнародного комітету Червоного Хреста, викладену в чотирьох Женевських конвенціях 1949 року і в Статуті Руху, вказує її незалежність як гуманітарної організації, наголошує на її мандаті на захист і надання допомоги жертвам збройних конфліктів, включаючи, серед іншого, військовополонених.
34-та Конференція вимагає, щоб усі сторони збройних конфліктів, включно з окупаційними силами, дотримувалися зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом.
Окупаційна влада проводить системну мілітаризацію українських дітей на ТОТ
росіяни відправили підлітків із ТОТ Запорізької області на військово-патріотичний збір, що відбувається на території рф. Про це відомо з відкритих окупаційних джерел.
рф популяризує мілітаризацію як «воєнно-прикладні види спорту» та шлях до «здорового й безпечного способу життя». Вона перетворює українських дітей на об’єкти пропаганди.
Залучення дітей до воєнних дій суперечить міжнародному гуманітарному праву.
Офіс Омбудсмана України.