Понад мільйон підручників для 5-го і 6-го класу доставлено в області

За інформацією Міні-стерства освіти і науки України, вже понад один мільйон підручників для 5-го і 6-го класу, які друкувалися коштом Європейської комісії, доставлено в області.

Йдеться про підручники з таких предметів:

- інформатика, 5 клас (5 авторів);

- мистецтво, 6 клас (3 автори).

Після їх доставлення п’яти- і шестикласники матимуть повний комплект навчальних книжок!

Фото з сайту МОН.

Учнівська збірна України посіла шосте загальнокомандне місце на Всесвітній гімназіаді

У Бахрейні завершилася Всесвітня літня гімназіада. Учнівська збірна України виборола 69 медалей — 24 золоті, 17 срібних і 28 бронзових і посіла шосте загальнокомандне місце!

Фото з сайту МОН.

«Сanva + штучний інтелект» — курс для вчителів від онлайн-школи «Mathema»

Онлайн-школа математики «Mathema» пропонує безплатний онлайн-курс для вчителів початкової школи, який допоможе використовувати інструменти Canva та ШІ для створення інтерактивних уроків з математики.

Курс складається з восьми онлайн-уроків та має на меті ознайомити вчителів із базовими принципами штучного інтелекту, показати, як використовувати Canva і ШІ для створення візуальних матеріалів, а також навчити генерувати матеріали для інтерактивного викладання математики в початковій школі.

700 закладів середньої освіти отримають грошову допомогу на підготовку до зими

З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 року № 1114, кожна з дібраних шкіл отримає по 290 500 гривень для підготовки до зимового періоду.

У межах підготовки до зими заклади можуть використовувати кошти на такі потреби: обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей; закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання; ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних); транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, мате-ріалів і пального; ремонт і модернізацію шкільних їдалень.

Стартував ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

28 жовтня розпочався ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, церемонія відкриття якого була організована Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Учасниками можуть бути учні та учениці 3—11 класів закладів загальної середньої освіти, учні та учениці закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти та студентки закладів фахової передвищої та вищої освіти. Конкурс відбувається в чотири етапи.

Переможцям четвертого етапу, які посіли перші місця у відповідних категоріях, призначаються стипендії Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

52 дитини вже повідомили онлайн про булінг

Міністерство освіти і науки України впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу.

Новий інструмент дає змогу швидко створити скаргу і повідомити школу й поліцію про булінг онлайн, а також отримати поради, якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу. Керівники закладів освіти також отримають детальну інформацію про те, як реагувати на нього та який алгоритм подальшої роботи щодо протидії і запобігання.

Наразі вже 52 дитини повідомили про булінг онлайн.

Про те, як працюють анонімні заяви та який процес реагування на скаргу із зазначенням контактної інформації, читайте на сайті МОНУ.

Відбувся освітній форум, присвячений запобіганню і протидії булінгу

Міністерство освіти і науки України, Тернопільська обласна військова адміністрація, народна депутатка Людмила Марченко та керівниця проє-кту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу» організували й провели освітній форум «Психологічна безпека освітнього середовища: ви-клики часу, тенденції, підходи» на базі відокремленого структурного підрозділу «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя».

Захід було присвячено протидії і запобіганню булінгу в шкільному середовищі. Під час форуму презентували національну антибулінгову програму як елемент розбудови безпечного і здорового освітнього середовища та реалізацію проєкту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу». Також учасники обговорили використання нового інструменту швидкого повідомлення про булінг, який нещодавно презентувало МОН.

До заходу долучилися і представники Національної поліції в Тернопільській області, щоб обговорити шляхи та способи превенції і протидії булінгу.

Форум інноваційних ідей у дошкіллі об’єднав вихователів з усіх куточків України

Під час офіційного відкриття Форуму інноваційних ідей у дошкіллі відбулося урочисте нагородження працівників сфери дошкільної освіти від Міністерства освіти і науки України. Окрім того, цьогоріч за версією Global Teacher Prize Ukraine 2024 відзначили 50 працівників дошкілля, які зробили значний внесок у розвиток дітей і впровадження інноваційних підходів у навчанні.

Заступниця міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова під час виступу розповіла про зміни в дошкільній освіті та новий профільний закон, який почне діяти вже наступного року; наголосила на важливості інклюзії і безбар’єрності в дошкільних закладах; поділилася ініціативами, які допоможуть впроваджувати англійську мову в дошкіллі.

3793 заклади освіти зазнали бомбардувань та обстрілів, із них 365 — повністю зруйновано

Станом на 27 жовтня 2024 року 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю, повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.

Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти. До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото з відкритих джерел.