Фото з офіційної фейсбук-сторінки Голови Верховної Ради України.
Україна високо цінує україно-американське стратегічне партнерство, а також надійне лідерство США у боротьбі за демократію, справедливість і свободу. Розраховуємо на потужну двопартійну та двопалатну підтримку України й надалі».
***
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко на своїй фейсбук-сторінці повідомив про онлайн участь· у телемості Україна — США «Вибори в США та майбутнє України».
Перший віцеспікер зазначив: «Долучився онлайн до телемосту Україна — США «Вибори в США та майбутнє України», що присвячено обговоренню різних сценаріїв для нашої держави відповідно до результатів самих виборів.
Передусім варто відзначити, що в США побачили приклад демократії — чесне і прозоре рішення американського народу.
Як зауважив Володимир Зеленський, це вражаюча перемога Дональда Трампа. Він також підкреслив, що прихильність Президента Трампа до підходу «мир через силу» у глобальних справах може реально наблизити справедливий мир в Україні.
Щодо наших планів, то, звісно, головна мета — завершення війни. Ми будемо продовжувати працювати з обраною владою та рухатися до реалізації Плану перемоги Президента України. Це конкретні пункти та дії, зокрема зміцнення обороноздатності нашої країни.
Водночас обговорили, що саме Україна може дати світові. Завдяки набутому досвіду армії та розвитку military-tech можемо стати гарантом безпеки на континенті. Також це стратегічний економічний потенціал — природні ресурси та критично важливі метали.
Вітання Дональду Трампу! Очікуємо і на подальшу двопартійну підтримку та зміцнення стратегічного партнерства між нашими державами».
***
Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк на своїй фейсбук-сторінці привітала Дональда Трампа з обранням Президентом Сполучених Штатів Америки.
Віцеспікерка зазначила: «Вітаю обраного Президента США Дональда Трампа з перемогою. Американський народ зробив свій свідомий демократичний вибір — і ми з повагою до нього ставимось.
Показовим був виступ Дональда Трампа у виборчому штабі — досить спокійний і об’єднуючий всю країну. Він зробив кілька важливих акцентів. Передусім про те, що Америка сильніша за росію, сильнішою буде й американська армія. Водночас США за його президентства не буде воювати, а навпаки припинятиме війни у світі.
Попри виборчі перипетії та емоції, які згодом вгамуються, для України надзвичайно важливо зберегти двопартійну і двопалатну підтримку США. Зберегти та розвивати високий і довірливий рівень двосторонніх відносин між країнами. Це наше головне завдання.
Перемога України за принципом «мир через силу» в інтересах усіх і насамперед світової демократії, лідером якої є США. Це єдиний шлях відновлення міжнародного права, глобальної безпеки, стабільності, миру і правопорядку».
Довідково
У США паралельно з президентськими виборами відбулося обрання членів Конгресу. За попередніми даними, більшість місць у Палаті представників отримають республіканці. Партія, яка матиме більшість у Конгресі (Палаті представників та Сенаті), зможе активніше реалізовувати власний порядок денний, незалежно від того, хто займає посаду Президента. Така партія матиме розширені можливості для ухвалення законів та впровадження програми свого лідера.
Сенат Сполучених Штатів складається зі 100 сенаторів, по два від кожного штату. Вибори до Сенату проводяться відповідно до положень першої статті Конституції США, яка забезпечує рівне представництво штатів незалежно від їхнього розміру чи чисельності населення. Сенатори обираються на шість років, і кожні два роки переобирається третина складу Сенату, що забезпечує стабільність і безперервність роботи цієї палати Конгресу.
Члени Палати представників обираються на дворічний строк і представлені пропорційно до чисельності населення кожного штату, що означає більше представників від густонаселених штатів. Окрім законотворчої діяльності, Палата представників виконує важливу функцію у сфері бюджету, оскільки всі законодавчі ініціативи щодо державних витрат та оподаткування мають розпочинатися саме тут. Палата також має право ініціювати імпічмент Президента або інших федеральних посадовців, а Сенат проводить розгляд справи та приймає рішення про покарання. За попередніми результатами, республіканці мають перевагу над демократами з рахунком 178 проти 141.
Фото з відкритих джерел.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України