Мала академія наук запустила інтерактивний відеокурс про математику для дітей і дорослих

Мала академія наук за підтримки Міністерства освіти і науки України запускає інтерактивний відеокурс «Математика. Головоломки» для розвитку нестандартного мислення у дітей і дорослих поза шкільною програмою.

Кожен із чотирьох модулів ознайомить із різними типами головоломок і математичними задачами різних рівнів складності — від математичних квестів до ілюзій, фокусів та парадоксів. Глядачі також дізнаються розгадки ребусів, а ще — способи ускладнити їх для ігор у групах. Завдання й головоломки можна розв’язувати під час перегляду відео.

Відбулося засідання об’єднаної конкурсної комісії з присудження Премій Верховної Ради України за 2023 конкурсний рік

28 жовтня 2024 року відбулося засідання об’єднаної Конкурсної комісії, на якому відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» від 5 лютого 2019 року № 2675-VIII була розглянута рейтингова таблиця робіт претендентів на здобуття Премій Верховної Ради України молодим вченим та прийнято рішення рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій підтримати подання переможців рейтингового відбору. Відповідне рішення буде ухвалене на найближчому засіданні Комітету.

Згідно з вищезазначеною Постановою на 2023 конкурсний рік Комітет прийняв дві роботи від СБУ та 81 подання від інших установ, загалом 119 робіт молодих учених. Отже, конкурс становив 1,62 роботи на конкурсне місце.

Конкурсна комісія рекомендувала 48 робіт переможців рейтингового відбору.

Комітет Верховної Ради України освіти, науки та інновацій висловлює вдячність усім членам об’єднаної Конкурсної комісії, а також запрошеним експертам за допомогу в проведенні експертизи робіт!

Відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

Відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, на яких народні депутати України — члени Комітету розглянули низку законопроєктів і запропонували Комітету з питань освіти, науки та інновацій розглянути на своєму засіданні законопроєкти та ухвалити висновки, якими рекомендувати Верховній Раді України:

- прийняти за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти» (реєстр. № 11543 від 02.09.2024);

- повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проєкт Закону України «Про кліматичну безпеку» (реєстр. № 11534 від 30.08.2024);

- відхилити проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо приведення у відповідність до положень цього Кодексу повноважень органів місцевого самоврядування стосовно передачі земельних ділянок у власність або у користування» (реєстр. № 11430 від 22.07.2024).

Тиждень відкритого доступу в Україні

Відбулася III Міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2024», організована Міністерством освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою та Лейбніцьким інформаційним центром науки і технологій (TIB).

Онлайн-захід став ключовою подією Міжнародного тижня відкритого доступу і об’єднав експертів з України та світу для обговорення шляхів розвитку відкритої науки та інновацій. Основні теми охоплювало реформування наукових практик, поліпшення доступу до наукових даних та інтеграцію українських досліджень у Європейський дослідницький простір.

Особливу увагу було надано участі європейських партнерів, які поділилися можливостями фінансування та підтримки українських науковців.

У межах конференції відбувся Інформаційний день COST, на якому учасники змогли дізнатися про різноманітні можливості для розвитку кар’єри, почути реальні відгуки від тих, хто вже скористався програмами COST, а також ознайомитися з результатами участі України в діях COST.

Під час обговорень учасники розглянули нові методики оцінювання наукової діяльності, важливість відкритого доступу до даних, а також перспективи подальшого впровадження інновацій в Україні.

Більше на сайті МОНУ.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото з сайту МОН.