«Екологічне та економічне відновлення деокупованих територій — неабиякий виклик для української держави після закінчення війни, — зазначає голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук.

— Усвідомлювати цей виклик уже сьогодні, створювати умови для його подолання — важливе завдання Уряду та представників українського Парламенту.

Жахливі наслідки нічим не спровокованої збройної агресії московії проти нашої країни, на превеликий жаль, мають безпосередній негативний вплив на локальні екологічні системи та природний комплекс України в цілому.

З початку війни — з 2014 року та включно з періодом повномасштабного вторгнення, площа постраждалих територій української держави становить понад 25% її загальної площі. Так, під тимчасовою окупацією сьогодні — приблизно 110 тисяч квадратних км, ще 40 тисяч квадратних кілометрів нашої території були звільнені протягом 2022 року.

Одне з можливих інтегрованих рішень запропонували ентузіасти та апологети збереження біорізноманіття в українському довкіллі в селі Мусійки Вишгородського району. Рішення включає в себе заходи з відродження дикої флори та фауни, відновлення соціально-економічної активності постраждалих територій та поступове повернення на них тих, хто був вимушений покинути свої домівки через війну, а також психологічну реабілітацію тих, хто її потребує.

Зусиллями команди на 79 гектарах деокупованих територій створений Екопарк «На рогах», у якому в максимально наближених до природних умовах у просторих вольєрах проживають 79 шляхетних оленів та 28 ланей.

Створення парку, як зазначає його засновник, має декілька цілей та завдань. Основною є розвиток екологічного туризму та необхідної інфраструктури й наближення людей до фантастичної природи нашої країни, знайомство з її тваринним світом.

Такі комунікації особливо важливі зараз, під час війни, коли люди відчувають стрес та потребують позитивних емоцій. Не дивно, що парк є надзвичайно популярним серед військових та їхніх родин. Для них, а також для діточок з найближчих сіл, екскурсії в парку проводять безплатно.

Психологічна реабілітація людей, які цього потребують, є складовою соціальної відповідальності засновників парку».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.