Україні вдається повертати з ворожого полону засуджених військовополонених
В Офісі Омбудсмана України відбулася зустріч із членами родин полонених військовослужбовців військової частини 3033. Представник Уповноваженого Юрій Ковбаса повідомив, що росія, як і раніше, не дотримується Женевських конвенцій. Однак нарешті стало відомо, що рф погодила візит Омбудсмана Туреччини Шерефа Малкоча, який, як і в Україні, відвідає місця, де утримуються військовополонені. Дата його візиту поки що залишається невідомою.
Також рідним повідомили пріоритетність, яка прописана у Женевських конвенціях, щодо репатріації військовополонених: це тяжкохворі, тяжкопоранені та жінки. Також діє принцип справедливості щодо якомога швидшого повернення тих, хто утримується у ворожому полоні з 2014 року; тих, хто потрапив у полон або вважається зниклим безвісти чи загиблим із однієї сім’ї; засуджених. На щастя, у 2024 році Україні вдається повертати на Батьківщину таку категорію громадян. У цьому допомагає Катар та ОАЕ.
За реагування Уповноваженого відбулося розслідування через тривале шахрайство в столичному ЖК
До Омбудсмана України звернувся киянин, сім’я якого понад 10 років потерпає через неналежні умови проживання у житловому комплексі, що зданий в експлуатацію з недоліками, і від бездіяльності уповноважених осіб на здійснення досудового розслідування, яке триває понад шість років, за фактами шахрайства.
Уповноважений звернувся до міністра внутрішніх справ України з проханням відреагувати на це, а також ініціювати проведення службового розслідування. У відповідь поінформували, що стан досудового розслідування вивчений, а перебіг його виконання взяли на контроль. Також здійснено службове розслідування, і до поліцейських, які допустили порушення, вжито заходів дисциплінарного впливу.
Нині Офіс Омбудсмана очікує на швидке, повне та неупереджене розслідування, усунення недоліків, які перешкоджають досягненню завдань кримінального провадження та захисту інтересів ошуканих людей.
Візит у Бразилію: повернення українських громадян і визнання геноциду українського народу
Омбудсман України під час свого робочого візиту до Бразилії порушує питання реалізації пункту 4 Формули миру. Він провів зустрічі з федеральними депутатами, членами Комітету з прав людини та партисипативного законодавства Федерального Сенату та Надзвичайним і Повноважним Послом, в. о. секретаря з багатосторонніх політичних питань МЗС Бразилії.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини закликав Бразилію на рівні Парламенту визнати дії рф геноцидом українського народу, брати участь у засіданні робочої групи пункту 4 Формули миру та просувати питання звільнення всіх полонених і депортованих на рівні G20.
Офіс Омбудсмана України.