Протягом 1975—2002 рр. (з перервами) між колишніми антиколоніальними рухами тривала громадянська війна. Упродовж періоду незалежності в Анголі діяли три конституції: перша — з 1975-го як тимчасовий закон; друга була прийнята на референдумі 1992 року, щоб сприяти демократизації країни. Нині чинну конституцію було ухвалено в 2010-му.
Законодавча влада поділена між урядом та однопалатним парламентом — Національною асамблеєю, що обирається строком на 5 років. Парламент складається із 223 депутатів, які обираються за змішаною системою: 130 — за загальнонаціональним списком, 90 — по 5 від кожної з 18 провінцій, та ще 3, які репрезентують ангольців, що проживають за кордоном.
Столиця — м. Луанда. Країна поділяється на 18 провінцій, включно з ексклавом Кабінда, розташованим на північ від гирла р. Конго і відокремленим від основної частини Анголи територією Демократичної Республіки Конго, 163 муніципалітети і 618 комун. Провінції: Бенгела, Бенго, Біє, Заїре, Кабінда, Квандо-Кубанго, Кунене, Луанда, Маланже, Мошико, Намібе, Південна Кванза, Південна Лунда, Північна Кванза, Північна Лунда, Уамбо, Уїже, Уїла.
Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ангола створена 24 липня 2023 року.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України