3793 заклади освіти зазнали бомбардувань та обстрілів,із них 365 — повністю зруйновано
Станом на 3 листопада 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю — про це повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.
Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти.
До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.
Нове положення про атестацію педагогів: що змінилося
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 9.09.2022 № 805, у редакції наказу від 10.09.2024 № 1277).
Положення розроблено з метою удосконалення й осучаснення механізму оцінювання роботи педагогів та усунення законодавчих колізій.
Оновленим Положенням урегульовано питання присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій учителям, які не мають вищої освіти; удосконалено порядок створення атестаційних комісій та визначено перелік суб’єктів, які їх можуть створювати, тощо.
Детальніше про основні зміни читайте на сайті МОНУ.
Проведено вебінар для українських експертів
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 4.09.2024 № 1361 розпочато другий етап конкурсного відбору фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень.
У зв’язку з істотним оновленням форм проєктів досліджень, приведення їх у максимальну відповідність з принципами програми ЄС «Горизонт Європа» та з метою підвищення якості експертизи поданих проєктів 5 листопада Міністерством освіти і науки України було проведено вебінар для українських експертів МОНУ в сфері наукової та науково-технічної діяльності.
У вебінарі взяли участь більше 1000 українських експертів об’єднаної бази експертів МОНУ, яка була створена влітку цього року.
Із презентацією та інструкцією можна ознайомитися в науково-інформаційній системі «URIS». Більше на сайті МОНУ.
Установлено значення порогового бала ЄДКІ за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» на 2024 рік
5 листопада відбулося засідання фахової комісії ЄДКІ за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», члени якої провели експертне оцінювання тесту та визначили пороговий бал.
Під час експертного оцінювання тесту члени фахової комісії врахували результати психометричного аналізу і як наслідок — вилучили з розрахунку тестового бала три завдання.
Мінімальний поріг установили на рівні 53 правильні відповіді зі 147 тестових завдань.
Найзатребуваніші серед бізнесу та вступників: які професії у 2024 році стали найпопулярнішими в профтехзакладах?
У жовтні завершилася вступна кампанія до профтехів. Найпопулярнішими професіями стали: кухар, автослюсар, електрогазозварник, кондитер, водій, тракторист. Водночас до десяти найпотрібніших на ринку праці України за кількістю вакансій на сайтах пошуку роботи входять кухар, водій та слюсар.
У 2024 році професійну освіту обрали понад 94 803 тисячі учнів, а загалом розпочали навчання 219 тисяч 438 осіб.
Лідерами серед регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за регіональним замовленням, є:
- Дніпропетровщина — 5423 учні,
- Львівщина — 4829 учнів,
- місто Київ — 4526 учнів.
Три регіони, які отримали найбільше заяв на навчання за державним замовленням:
- Харківщина — 809 учнів,
- Одещина — 435 учнів,
- Хмельниччина — 426 учнів.
Цьогоріч вступники вже вдруге мали змогу подати заяву на вступ онлайн. Такі заяви подав 7261 учень.
Більше — на сайті МОНУ.
Завершилася сесія у Природничій школі учнівської молоді
Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Українським державним університетом ім. М. П. Драгоманова, Ботанічним садом ім. О. В. Фоміна та Інститутом біохімії НАН України ім. О. В. Палладіна провели осінню сесію Природничої школи учнівської молоді (ПШУМ) у Києві.
Основними завданнями Природничої школи учнівської молоді є поглиблення базової освіти з природничих дисциплін; підготовка учнів до участі у предметних олімпіадах, всеукраїнських та міжнародних науково-освітніх проєктах, а також до вступу в заклади вищої освіти.
Слухачі ПШУМ мали унікальну можливість прослухати лекції видатних вчених, відвідати Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, Ботанічний сад ім. О. В. Фоміна Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Український державний університет ім. М. П. Драгоманова.
Детальна інформація про захід — на сайті НЕНЦ.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото з відкритих джерел.