На своєму засіданні Комітет з питань економічного розвитку розглянув та схвалив до прийняття за основу у першому читанні проєкт закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування індустріальних парків (реєстр. № 12117), авторами якого виступили члени Комітету Кисилевський Д. Д., Наталуха Д. А., Марчук І. П., Лічман Г. В., Рущишин. Я. І., Кицак Б. В. та інші народні депутати.

«У нашому Комітеті є гарна практика відстежування прийнятого раніше законодавства. Такий підхід ми застосовували з проєктів зі значними інвестиціями, з локалізації. Тепер — індустріальні парки», — розповідає ініціатор законопроєкту, заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський.

Запропоновані зміни напрацьовані спільно з індустріальними парками та керівниками громад, які на практиці використовують цей інструмент для конкуренції за промислові інвестиції. Ми разом провели 16 нарад у регіонах, сотні годин робочих груп і обговорень. Об’їздили всю країну.

У 2021 році ми прийняли істотні зміни в законодавство, і ця галузь почала активно розвиватись. Потім ми додатково підживили її податковими і митними стимулами. Цього року домоглись спільно з Міністерством економіки України державного фінансування на підтримку розвитку інфраструктури індустріальних парків».

«Удосконалення законодавства про індустріальні парки — один із добрих прикладів системної роботи, яку проводить наш Комітет з питань економічного розвитку, — зазначає секретар Комітету Ярослав Рущишин. — Величезна кількість експертних зустрічей, регіональних міжвідомчих нарад, робота «в полі» і з тими, хто перебуває на етапі створення індустріального парку, і з тими, хто вже активно співпрацює з інвесторами, дають свої плоди.

Ми отримали фідбек на ту законодавчу базу, яку створили декілька років тому. Нині у планах її лише вдосконалити, аби зробити індустріальні парки одним із найпотужніших інструментів для залучення інвестицій. Це про робочі місця, надходження в державний та місцевий бюджети, це, врешті-решт, добрий майданчик творення ланцюжків доданої вартості. Тому сподіваємось незабаром отримати підтримку Парламенту».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.