Повернення дітей — тема номер один у Європейському Парламенті
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець виступив під час конференції «Примусове переміщення та депортація українських дітей росією: розширення колективних дій за повернення дітей додому» у Брюсселі. На ній розповів про системну російську політику знищення української ідентичності дітей та висвітлив аспекти їх викрадення росіянами. Омбудсман України закликав міжнародну спільноту та членів Європейського Парламенту створити постійний орган або робочу групу з питань повернення депортованих дітей, брати активну участь у зустрічах щодо імплементації української Формули миру, працювати над притягненням до відповідальності винних у депортації українських дітей.
«росія не зупиняється, вона продовжує вбивати, калічити та депортувати дітей у серці Європи. Тож діти мають бути під захистом міжнародного гуманітарного права. І тому Європа повинна об’єднатися!» — підсумував Дмитро Лубінець.
Правозахисні ініціативи стали частиною рекомендацій Європейської мережі молодих радників (ENYA)
Працівники Офісу Омбудсмана України взяли участь у спільній роботі з міжнародними колегами в межах проєкту ENYA (Європейської мережі молодих радників).
Завдяки проєкту діти і молодь спільно з представниками національних правозахисних інституцій напрацьовують рекомендації, які можуть побудувати більш справедливу та орієнтовану на дотримання прав дитини систему опіки.
Розробка та реалізація політик й ініціатив, орієнтованих на сім’ю, є одним з базових пріоритетів стійкого зростання дитини, що для України в умовах повномасштабного вторгнення має ключове значення.
Пропозиції, напрацьовані працівниками Офісу Омбудсмана разом з українською молоддю, яка пережила досвід перебування в умовах альтернативного догляду, знайшли своє відображення в рекомендаціях ENYA, які представили на 28-й щорічній конференції ENOC.
Перевірили умови проживання ВПО в місцях тимчасового проживання у Київській області
Працівники Офісу Омбудсмана України здійснили візити до місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у місті Гостомель та селищі Бородянка. У зазначених модульних містечках нині проживають 303 особи, з них — 35 дітей.
Модульні містечка забезпечені необхідними меблями, посудом, кухонною технікою для приготування їжі, холодильниками, плитами, мікрохвильовими пічками. Мають опалення та генератори.
Мешканці модульних містечок висловили занепокоєння щодо тривалої процедури отримання компенсації за зруйноване житло, інших скарг на умови проживання не було.
За результатами візитів будуть підготовлені звіти та відповідні листи реагування до компетентних держорганів.
Офіс Омбудсмана України.